Nové Metro 2035 je tu!

Nové Metro 2035 je tu!

BRATISLAVA 27. apríla 2016 (WBN/PR) – Tretia svetová vojna vymazala ľudstvo z tváre Zeme. Planéta osirela. Smrť a zabíjanie ju takmer úplne vyčistili. Z veľkomiest zostal len prach a popol. Železnice hrdzavejú. Cesty sa rozpadávajú. Družice sa osamelo potácajú na obežnej dráhe. Rádio na všetkých vysielacích frekvenciách mlčí…

Postapokalyptický triler Metro 2035 je voľné pokračovaním bestsellerov Metro 2033 a Metro 2034, v ktorom sa zavŕšia osudy hrdinov tejto kultovej trilógie.

Jej autor, uznávaný ruský spisovateľ, rozhlasový a televízny moderátor, novinár a bývalý vojnový korešpondent v Izraeli a Abcházsku Dmitry Glukhovsky navštívi Bratislavu.

Priletí už 9.mája a na druhý deň, v utorok 10.mája bude mať besedu spojenú s autogramiádou v kníhkupectve Martinus na Obchodnej ulici v Bratislave.

Má vôbec zmysel len prežívať,

ak neexistuje žiadna nádej?

Píše sa rok 2035. Minulosť bola svetlá a budúcnosť je temná. Jadrová vojna zničila civilizáciu na Zemi v podobe, ako ju poznáme dnes. Prežilo iba niekoľko desiatok tisíc ľudí, ktorí sa utiahli do moskovského metra, aby sa zachránili pred rádioaktívnym žiarením na povrchu. Odveké nepriateľstvo dvoch hlavných ideológií privedie metro na pokraj občianskej vojny a ľudstvu hrozí zánik.

Sú ale obyvatelia metra naozaj jediní, kto prežil?

Vypočujte si AUDIO úryvok z knihy Metro 2035.

Číta herec Vlado Kobielsky:

Mladý záchranca metra Arťom sa nemôže zmieriť s faktom, že nikde inde na svete už nežijú ľudia. Pokračuje vo výpravách na povrch a pokúša sa zachytiť signál z akéhokoľvek kúta zemegule. Pomaly stráca nádej, keď do jeho neúspešného hľadania zasiahne náhoda. Od starého spisovateľa Homéra sa dozvie o cudzincoch, ktorí vraj z povrchu prišli do metra. Arťomovi viac netreba a vydáva sa na cestu naprieč metrom, aby zistil, či sú správy o prišelcoch zvonku pravdivé. Počas putovania odhalí sprisahanie, ktoré otrasie základmi jeho presvedčenia, a zistí, že aj svet metra má svoje sivé eminencie manipulujúce životmi bežných ľudí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom