Nové osvetlenie na Námestí Pribišova v Bratislave nebude

Lampa plynová
Ilustračné foto pixabay.com

BRATISLAVA 15. mája (WEBNOVINY) – Nové verejné osvetlenie v rámci čiastočnej rekonštrukcie Námestia Pribišova v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves miestni poslanci neschválili.

Agentúru SITA o tom informoval prednosta miestneho úradu Rastislav Velček. Mestská časť bola úspešná so svojim projektom čiastočnej rekonštrukcie Námestia Pribišova – Ľ.Fullu a bol jej schválený projekt na ministerstve i napriek tomu, že Bratislava je vyňatá takmer zo všetkých možností čerpania eurofondov.

Na rekonštrukciu časti námestia získala mestská časť 500 tis. eur. Súčasťou rekonštrukcie je aj výmena dlažby, čiže odstránenie starej dlažby, zaizolovanie zatekajúcich garáží a pokládka novej dlažby. Návrh na nové verejné osvetlenie predložila poslankyňa Alena Schinglerová (Smer-SD), ktorá celý projekt v minulosti pripravovala a zabezpečovala na ministerstve.

Osvetlenie mala zabezpečiť spoločnosť Siemens, ktorá zabezpečuje verejné osvetlenie v celej Bratislave. Poslancom predložila štyri varianty osvetlenia v rozpätí 5 000 až 21 000 eur, ale ani jeden poslanci neodsúhlasili. Podľa poslanca Stanislava Žiačika dostali podklady poslanci príliš neskoro a v pôvodnej verzii rekonštrukcie námestia nové verejné osvetlenie zahrnuté nebolo. Žiačik si tiež myslí, že zmluva so zhotoviteľom je pre mestskú časť nevýhodná. Podľa neho nie sú nacenené žiadne práce a môže tak dôjsť k navýšeniu ceny.

Podľa Žiačika poslanci návrh odložili s tým, že keď dostanú v predstihu dobré podklady, v ktorých bude financovanie dostatočne zdôvodnené a vysvetlené, sú ochotní diskutovať o probléme aj na mimoriadnom zastupiteľstve.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom