Nové svedectvá o úmrtí herečky Natalie Wood klasifikujú jej smrť ako „podozrivú“

Natalie Wood
Americká herečka Natalie Wood Foto: SITA/AP

LOS ANGELES 2. februára (WebNoviny.sk) – Vyšetrovatelia úmrtia americkej herečky Natalie Wood, ktorá sa v novembri 1981 utopila počas plavby na jachte, tvrdia, že ho po nových svedectvách klasifikujú ako „podozrivé“ a jej manžela, herca Roberta Wagnera považujú za „záujmovú osobu“.

Vo štvrtok o tom informovala hovorkyňa losangeleského šerifa Nicole Nishida. Ako uviedla, od roku 2011, keď prípad znovu otvorili, poskytli noví svedkovia výpovede, ktoré „vykresľujú nový sled udalostí tej noci na lodi“.

Jej smrť pôvodne klasifikovali ako nehodu

Štyridsaťtriročná Wood sa počas posledného novembrového víkendu plavila spolu s Wagnerom a hercom Christopherom Walkenom na jachte blízko kalifornského ostrova Santa Catalina. Po prehýrenej noci, keď všetci traja herci veľmi pili alkohol, našli vo vodách obmývajúcich ostrov jej telo. Vyšetrovatelia jej smrť pôvodne klasifikovali ako nehodu.

Vyšetrovanie však obnovili v roku 2011, keď kapitán lode vypovedal, že počul ako sa počas večera Wood a Wagner hádajú. O rok neskôr úrad koronera v jej úmrtnom liste prepísal ako príčinu smrti „utopenie a iné neurčené faktory“.

Živú ju naposledy videl jej manžel

Nishida vysvetlila, že jeden z nových svedkov vo výpovedi uviedol, že z kajuty manželov počul krik a rachot. Následne ďalší svedkovia popísali, ako sa v zadnej časti lode hádali muž a žena, čo podľa nich boli Wood a Wagner. Dané výpovede sa podľa hovorkyne líšia od tých, čo poskytli prví svedkovia vrátane osôb na lodi.

Úrady momentálne považujú Wagnera za záujmovú osobu, keďže od znovuotvorenia prípadu viackrát odmietol vypovedať. John Corina z úradu losangeleského šerifa sa v rozhovore v relácii CBS News vyjadril, že Wagner bol posledným človekom, ktorý Wood videl živú a jeho výpovede sa nezhodujú s výpoveďami ostatných svedkov. „Nevidel som, že by uviedol detaily, ktoré by sa zhodovali s tými od ostatných svedkov tohto prípadu. Myslím, že nepretržite po troche menil svoj príbeh a jeho verzia udalostí nedáva zmysel,“ uviedol policajt. Wagner účasť na manželkinej smrti popiera a súčasné vyjadrenia nekomentoval.

Natalie Wood

  • vlastným menom Natalia Nikolaevna Zacharenko, sa na filmovom plátne objavila už ako malé dieťa, ale preslávila sa až v roku 1961 ako Maria v desaťoscarovej filmovej adaptácii muzikálu West Side Story Leonarda Bernsteina.
  • počas svojej filmovej kariéry si vyslúžila tri nominácie na Oscary – v roku 1956 za vedľajšiu rolu vo filme Rebel bez príčiny, v roku 1962 za hlavnú rolu v snímke Trblietanie v tráve a napokon v roku 1964 tiež za hlavnú rolu vo filme Muž, o ktorom nič neviem. Účinkovala aj v snímkach Veľké preteky (1965), Zakázaný majetok (1966), Kandidát (1972) a mnohých ďalších.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Natalie Wood