Nové Zámky si výhrou zaistili play-off Tipsport ligy, v poslednom kole aj triumfy Zvolena a Trenčína

Cody Bradley, Karel Plašil
Obranca HC Nové Zámky Karel Plašil padá po zákroku útočníka Codyho Bradleyho z HK Nitra počas zápasu 54. kola Tipsport ligy. Nitra, 11. marec 2018. Foto: SITA/Martin Havran.

NITRA 11. marca (WebNoviny.sk) – Posledné 54. kolo základnej časti slovenskej najvyššej hokejovej súťaže Tipsport ligy dalo odpoveď na otázku, či do play-off postúpi Liptovský Mikuláš alebo Nové Zámky a určilo aj konečné poradie tímov v tabuľke.

Hokejisti HC ‘05 iClinic Banská Bystrica nevyužili šancu skončiť po základnej časti na druhom mieste, keď prehrali s hráčmi HK Poprad 3:4. Hostia viedli po dvoch tretinách už trojgólovým rozdielom. „Barani“ dokázali v poslednej tretine súboj zdramatizovať, no nakoniec si nepripísali ani bod. Tento výsledok znamená, že Banská Bystrica skončila po základnej časti na 4. mieste, kým Poprad vstúpi do play-off zo 6. priečky.

Prehra nováčika aj Liptovského Mikuláša

Hráči HK Dukla Trenčín zvíťazili na vlastnom ľade nad hráčmi HC 07 Orin Detva 6:4. Hostia počas celého zápasu neúspešne doťahovali náskok domácich a z Trenčína odišli bez bodu. Dukla si víťazstvom zabezpečila 3. miesto, Detva skončila na poslednej 10. priečke a čaká ju baráž o účasť v budúcoročnej sezóne Tipsport ligy.

HK Orange „20“ 20 3 0 1 1 2 13 38:87 14

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Hokejisti Liptovského Mikuláša zakončili základnú časť prehrou na ľade Žiliny 3:4 po predĺžení. Žilina nastupovala na zápas už s istotou, že nemôže skončiť na inom ako siedmom mieste. Liptáci mali ešte šancu postúpiť do play-off. Žlto-zelení trikrát v stretnutí vyrovnali a napokon získali dva body, keď sekundu pred koncom predĺženia využil Lukáš Handlovský ideálnu prihrávku od Michala Švihálka.

McIntyre so shutoutom a Nové Zámky do play-off

Hráči Nových Zámkov si vybojovali účasť v play-off víťazstvom 3:2 na ľade Nitry. Domáci Nitrania mali už pred nedeľňajším duelom 54. kola istú prvú pozíciu pred vyraďovacou fázou. Ešte v 37. min regionálneho derby vyhrávali po góle Mareka Slováka 2:1. Lenže Novozámčania dokázali v nasledujúcich dvoch minútach gólmi Róberta Vargu a Karla Plášila otočiť vývoj duelu a v záverečnej časti si už víťazstvo aj postup do play-off postrážili. Tieto tímy sa stretnú aj v 1. kole vyraďovacej fázy.

Zvolenčania vstúpia do vyraďovacej časti hokejovej Tipsport ligy z druhej priečky, rozhodlo o tom ich víťazstvo 3:0 na ľade Košíc. „Oceliari“ mali už pred duelom istotu piateho miesta a až do polovice stretnutia držali bezgólový stav. Až v 36. minúte prelomil streleckú smolu hráčov Zvolena Rastislav Špirko, ktorý navyše v 32 sekúnd pred druhou sirénou dal v presilovke druhý gól. V poslednej časti hry ešte pridal poisťujúci zásah Milan Kytnár.

Tipsport liga 2017/2018 – 54. kolo

• nedeľa

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HK Poprad 3:4 (0:1, 0:2, 3:1)
Góly: 44. Hohmann (Skalický, Hrnka), 46. Bortňák (T. Surový, Delisle), 56. Faille (Pretnar, Brittain) – 13. Petran (Matúš Paločko), 27. Heizer (Buc, Matúš Paločko), 31. Abdul (D. Bondra, Matej Paločko), 56. L. Hvila (König, M. Nagy)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, J. Konc st. – Korba, Bogdaň, 2649 divákov

Banská Bystrica: Lassila – Kubka, I. Ďatelinka, Pretnar, V. Mihálik, Delisle, Gélinas, Trecapelli, J. Brejčák – Hrnka, T. Surový, Bortňák – Hohmann, Bubela, Brittain – Skalický, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Kabáč
Poprad: Ivanov – König, D. Brejčák, Petran, Š. Fabian, Bdžoch, Davydov – Svitana, M. Nagy, L. Hvila – Buc, Heizer, Matúš Paločko – Abdul, Matej Paločko, D. Bondra – Ježek, Koky

HK Dukla Trenčín – HC 07 Orin Detva 6:4 (2:1, 2:2, 2:1)
Góly: 3. Gašparovič (Starosta, Smolka), 20. Sojčík (Radivojevič, Bačík), 24. Ölvecký (T. Varga, Cebák), 34. Gašparovič (Radivojevič, Ölvecký), 46. M. Hecl (Smolka), 56. Marcel Hossa (M. Hecl, Sádecký) – 20. M. Surový (J. Milý, Sládok), 30. Gašpar (Ščurko, Murček), 39. Chovan (Belluš, Ščurko), 53. Murček (Belluš)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Stano, Müllner – Synek, Tvrdoň, 2227 divákov

Trenčín: M. Valent – Starosta, Bačík, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, Pač, Romančík – Bezúch, Sojčík, Radivojevič – Marcel Hossa, Sádecký, M. Hecl – O. Mikula, Ölvecký, T. Varga – D. Hudec, Smolka, Gašparovič
Detva: Hackett – Gachulinec, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, Vyskoč, Jendroľ – Belluš, Surovka, Sitnikov – J. Milý, Matúš Chovan, J. Žilka – Gašpar, Murček, L. Ščurko – M. Surový, Jakubík, Andrisík

MsHK Doxxbet Žilina – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:3 po predĺžení (2:2, 0:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 13. Pospíšil (Tvrdoň), 19. Holovič (Handlovský, Juraško), 47. J. Jurík (Švihálek, Húževka), 65. Handlovský (Švihálek) – 5. M. Sukeľ (Žiak), 18. Lištiak (Uhrík, Nemec), 29. J. Tabaček (Nádašdi, M. Sukeľ)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Goga – M. Orolín, Kollár, 763 divákov

Žilina: T. Tomek – Hatala, Kozák, Turian, Andersons, Juraško, Mendrej – Tvrdoň, R. Hruška, Pospíšil – Handlovský, Holovič, Konečný – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Stupka, Ondruš, Rogoň – Coma, Váňa
Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Moravčík, J. Tabaček, Kurali, R. Suchý, Nádašdi, M. Bača, Nemec, Gründling – Rudolf Huna, Langhammer, A. Laco – Žiak, Oško, Vybiral – Kriška, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Pacalaj, Uhrík, Lištiak

HK Nitra – HC Nové Zámky 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Góly: 23. Rais (Mezei, M. Paulovič), 37. M. Slovák (Ordzovenský, Kutálek) – 20. Saulietis (Plášil, Šimun), 38. R. Varga (M. Jass, Salija), 39. Plášil (V. Škoda)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Fridrich – Výleta, Gegáň, 2789 divákov

Nitra: Foltán – Rais, Mezei, Ordzovenský, J. Milam, T. Milam, Versteeg, Pupák, Rýgl – M. Paulovič, Krištof, T. Mikúš – Kutálek, M. Slovák, Kovacs – H. Ručkay, J. Ručkay, Macík – Csányi, Bradley, Lantoši
Nové Zámky: S. Baroš – M. Novák, Husák, M. Hruška, Plášil, Salija, M. Jass, Trávniček, Šimek – V. Škoda, L. Jurík, Hřebejk – Zbořil, Šimun, Saulietis – R. Varga, Šille, Fábry – Lorraine, Š. Novotný, Dubec

HC Košice – HKM Zvolen 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Góly: 36. Špirko (Matis), 40. Špirko (M. Chovan, Coffman), 49. Kytnár (Šišovský, Michal Chovan)
Vylúčení: 5:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Štefik – Gajan, Gavalier, 4287 divákov

Košice: Habal – Šedivý, Čížek, Dudáš, B. Kessel, Pulli, Koch – L. Nagy, Pacan, Miklík – Jenčík, Marek Hovorka, Kafka – Šoltés, Suja, Hričina – Vrábeľ, Hudák, Michalčin
Zvolen: MacIntyre – J. Kováčik, Ťavoda, Ross, Ulrych, Hraško, T. Bokroš, Zeleňák – Michal Chovan, Kytnár, Šišovský – Obrdžálek, O. Steen, Coffman – Martin Ďaloga, Špirko, Matis – Kelemen, V. Fekiač, T. Török – Síkela

Viac k osobe Marcel HossaMarek HovorkaMichal ChovanMilan KytnárRastislav ŠpirkoRudolf Huna