Aktualizované: Nového europoslanca Číža by mal v parlamente nahradiť Jasaň, známy z kauzy Vadala

Viliam Jasaň
Viliam Jasaň. Foto: SITA/Diana Černáková.
  • aktualizované 27. mája, 15:13

BRATISLAVA 27. mája (WebNoviny.sk) – O tom, kto nahradí podpredsedníčku Národnej rady SR Luciu Ďuriš Nicholsonovú (SaS) na tomto poste rozhodne Repuliková rada strany. Agentúru SITA o tom informoval hovorca SaS Róbert Buček s tým, že SaS bude o náhradníkovi ešte rokovať.

Náhradníci podľa poradia

Po odchode Lucie Ďuriš Nicholsonovej a Eugena Jurzycu do europarlamentu nastúpia na ich miesto v Národnej rady SR náhradníci za SaS podľa poradia. Michal Bróska, ktorý je jeden z možných náhradníkov, však podľa hovorcu SaS pre pracovnú vyťaženosť v súkromnej sfére nevyužije mandát poslanca.

„Dôvod je, že dnes zastávam vysoký manažérsky post v súkromnej sfére. Som bežec na dlhé trate a to nie je celkom v súlade s krátkym, len deväťmesačným pobytom v NR SR, počas ktorého by som nič podstatné nezrealizoval,“ reagoval Bróska, ktorého reakciu agentúre SITA poskytol Buček. Na uvoľnené miesto teda nastúpia Marián Viskupič a Jakub Nedoba.

Kontakty na talianskeho podnikateľa

Novozvoleného europoslanca Miroslava Číža (Smer-SD) by mal v pléne Národnej rady SR nahradiť Viliam Jasaň. Vyplýva to z výsledkov parlamentných volieb 2016 zverejnených na stránke štatistického úradu.

O Jasaňovi sa v médiách spomínalo, že mal kontakty na talianskeho podnikateľa Antonina V. Po vražde novinára Jána Kuciaka skončil Jasaň ako tajomník Bezpečnostnej rady SR.

Do Európskeho parlamentu sa dostali ešte ďalší traja poslanci NR SR – Lucia Ďuriš Nicholsonová, Eugen Jurzyca (obaja SaS) a Milan Uhrík (ĽSNS). Miesto Nicholsonovej a Jurzycu v slovenskom parlamente by mali zaujať Marián Viskupič a Marián Bróska, Uhríka by mal nahradiť Marián Chmelár.

Viac o téme: Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Antonino VadalaViliam Jasaň
Firmy a inštitúcie SMER-SD