Nového prezidenta čakajú viaceré výzvy a náročné úlohy, hovorí Gašparovič

Prezidentské voľby 2019 na Slovensku, Ivan Gašparovič
Exprezident SR Ivan Gašparovič s manželkou počas volebného aktu v rámci druhého kola voľby prezidenta Slovenskej republiky 2019. Bratislava, 30. marec 2019. Foto: SITA/Jana Birošová.

BRATISLAVA 30. marca (WebNoviny.sk) – Bývalý prezident Ivan Gašparovič odvolil krátko pred dvanástou hodinou spoločne s manželkou na Gymnáziu na Metodovej ulici v Bratislave.

Ako povedal pri príchode novinárom, nového prezidenta čakajú viaceré výzvy a náročné úlohy, najmä pri zahraničnopolitických otázkach.

Gašparovič dodal, že nová hlava štátu bude musieť hľadať kompromisy. „Už pri prvej voľbe som hovoril, že nový prezident alebo prezidentka príde do hektického obdobia. Spoločnosť na Slovensku je skutočne rozdelená ako nikdy predtým a aj preto musí nájsť cestu ku kompromisom a spájaniu ľudí,“ povedal.

Ako dodal, nový prezident musí mať skúsenosti v zahraničnej politike, pretože Európska únia sa vyvíja a transformuje. Gašparovič dnešný deň strávi so svojou rodinou. Na záver zaželal obom kandidátom veľa šťastia a odhodlania.

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU

PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU: VÝSLEDKY PREZIDENTSKÝCH VOLIEB

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan Gašparovič