Novému albumu som venovala celú svoju dušu a všeto

BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) – Slovenská speváčka Zdenka Predná začiatkom októbra vydala už svoj tretí štúdiový album. Nahrávka s názvom Srdce z bubliny obsahuje 12 piesní, vrátane dvoch bonusov: skladieb My, ktorú nahrala v spolupráci s Denom z Drvivej Menšiny, a Príbeh dvoch z muzikálu Príbeh ulice, ktorá vznikla v spolupráci s Opakom. Piesne, ktoré zaradila na album, podľa jej slov vznikali v priebehu uplynulých dvoch rokov. Výnimkou je pieseň Čakám na zázrak, ktorá vznikla asi pred tromi rokmi. „A tie dve moje veci – Budem tam a Nech o tom neviem, to sú tiež také staršie veci – asi spred dvoch rokov,“ povedala Zdenka v rozhovore pre agentúru SITA s tým, že „ostatné vznikali v priebehu nahrávania“ od začiatku roka. Ďalšou výnimkou je pieseň Zlaté pláže, ktorú naspievala spolu s Tinou na jej album Chillin (2006), no musela ju nanovo prespievať. Nahrávalo sa asi štyri mesiace od februára tohto roka pod dohľadom osvedčeného producentského tímu Creative Music House, s ktorým nahrávala aj svoje predchádzajúce albumy Sunny Day (2005) a Zdenka Predná (2007).

„Moji producenti mali dopredu pripravené veci, z ktorých som si povyberala, a to sme potom ďalej rozvíjali a hľadali sme, čo by sa nám páčilo,“ prezradila speváčka s tým, že na svojej tretej štúdiovke sa podieľala „celou svojou dušou a všetkým svojím časom“. Na rozdiel od predchádzajúcich albumov, na ktoré prispela textami, sú na novinke i dve jej vlastné autorské piesne. A ako doplnila, „pri každej pesničke je aj moje meno pri hudbe, čiže som sa vlastne podieľala na každej“. Pri „džemovaní s kapelou“ vzniklo podľa nej okrem piesní Budem tam a Nech o tom neviem viac skladieb, ktoré však už nestihli dokončiť. Tie by sa mohli objaviť na jej ďalšom albume.

O fotografie do veselého farebného bookletu sa postaral Jakub Klimo, grafiku mali na starosti Peter Berger spolu s Petrom „Šarkanom“ Novákom. „Chcela som to tak spraviť, aby to bolo farebné. Dlho sme riešili, čo tam chcem, a ako chcem, takže myslím, že som sa na tomto albume podieľala viac – viac som do toho kecala,“ prezradila.

V slovenskom rozhlasovom éteri nahrávku uviedol pilotný singel Srdce z bubliny, podľa ktorého dostal album i svoj názov. Ďalším singlom, ku ktorému by mal vzniknúť aj videoklip, je pieseň Odkiaľ viem, a na leto by podľa vlastných slov Zdenka chcela ako singel vydať skladbu Na povrázku.

Naživo album predstaví na jar budúceho roka, keď by chcela spolu s kapelou vyraziť na slovenské turné. Fanúšikovia a fanúšičky by sa mohli podľa jej slov koncertov dočkať v apríli alebo máji. Už vo štvrtok 22. októbra ale nahrávku predstaví na bratislavskom krste na Lodi Adyho Hajdu. Ako prezradila, krstným otcom albumu bude Milan Lasica, ktorého podľa vlastných slov obdivuje a považuje ho za slovenskú legendu. Krst spojený s krátkym koncertom však bude určený iba pre pozvaných.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan LasicaZdenka Predná