Novinka vo svete robotiky. Cenovo dostupný robot Musio si s vami rád pokecá

Musio robot

Spoločnosť AKA, ktorá vyrába prirodzene hovoriace a učiace sa zariadenia, vyrobila robota, ktorý dokáže skutočne rozprávať. Nový projekt nesie meno Musio.

Tím AKA už minulý týždeň ukázal prototyp, fungujúci na platforme operačného systému Android. Musio dokáže normálne konverzovať, dokonca si poradí aj so zlými vtipmi a (vďaka Bluetooth pripojeniu) kúzelnými trikmi.

Prečo musíš mať práve tohto robota? Pretože tento inteligentný robot je nadizajnovaný tak, aby sa učil, adaptoval a vyrastal s tebou. A okrem toho, že je v princípe obrovská zábava mať hovoriaceho robota, tvoj nový BFF môže byť užitočný aj v trénovaní angličtiny (ak sa hanbíš rozprávať pred „živými“ poslucháčmi, lebo si nie si istý svojimi schopnosťami) a iných aktivitách – napríklad dokáže ovládať domáce smart technológie.

Musio robot

Zatiaľ je, keďže ide o prototyp, Musiova schopnosť konverzovať obmedzená skriptom/naučeným scenárom. Lingvista Jacob Bradsher, ktorý je za robotov jazyk zodpovedný, však prisľúbil, že keď sa produkt dostane budúci rok do predaja, bude plne interaktívny.

Cenovo sa táto záležitosť pohybuje od 99 dolárov. Táto cena platí iba pre „rozumovo jednoduchšie“ modely. Ak chceš po svojom boku mať nejakého skutočného inteligenta, budeš si musieť priplatiť… :-)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom