Saková je profesionálka a funkciu ministerky vnútra zvládne, tvrdí expremiér Fico

Róbert Fico
Predseda strany Smer-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková
  • aktualizované 24. apríla 14:23

BRATISLAVA 24. apríla (WebNoviny.sk) – Predseda vlády Peter Pellegrini v utorok osobne informoval prezidenta Andreja Kisku, že nominantkou na post ministra vnútra je terajšia štátna tajomníčka rezortu Denisa Saková. Prezident si ju na 15:00 pozval do Prezidentského paláca.

Nomináciu Sakovej schválilo predsedníctvo strany Smer-SD. Na sociálnej sieti to napísal predseda strany Robert Fico.

„Je to profesionálka, ktorá dlhodobo pôsobí v rezorte, čo vytvára dobrý predpoklad na to, že svoju funkciu zvládne. Chcem zopakovať, že strana Smer-SD má na základe výsledkov parlamentných volieb a Koaličnej zmluvy právo obsadiť tento post, a akékoľvek spochybňovanie tejto procedúry je popretím demokratických princípov,“ napísal na Facebooku Fico.

Minister vnútra Tomáš Drucker minulý týždeň v pondelok oznámil, že sa rozhodol podať demisiu do rúk prezidenta Andreja Kisku.

Ako povedal, nechce ešte viac polarizovať spoločnosť v otázke odvolania či neodvolania policajného prezidenta Tibora Gašpara. V pozícii ministra vnútra sa podľa jeho slov tiež necítil autenticky.

V roku 2017 videl predseda Smeru Robert Fico v Sakovej a Pellegrinim nastupujúcu generáciu v Smere-SD. Za nastupujúcu generáciu ich označil vtedy vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaDenisa SakováPeter PellegriniRobert FicoTomáš Drucker
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRVláda SR