Novou veľvyslankyňou USA v Tokiu je Caroline Kennedyová

Caroline Kennedyová
Nová veľvyslankyňa USA v Japonsku Caroline Kennedyová. Foto: SITA/AP

NARITA 15. novembra (WEBNOVINY) – Caroline Kennedyová, dcéra bývalého amerického prezidenta Johna F. Kennedyho, pricestovala v piatok do Japonska, kde sa stane novou veľvyslankyňou USA a zároveň prvou ženou na tomto poste.

Päťdesiatpäťročná Kennedyová pri príchode uviedla, že bude pre ňu cťou pracovať na posilnení vzťahov medzi oboma krajinami.

„Naše spojenectvo je dôležité pre prosperujúci a mierový svet,“ povedala v krátkom prejave, sprevádzaná manželom Edwinom Schlossbergom. Do Tokia priletela len týždeň pred 50. výročím zavraždenia jej otca v Dallase.

Demokratku Kennedyovú do funkcie nominoval prezident Barack Obama. Príslušníčka známej rodiny je už roky podporovateľkou Obamu, v politickej funkcii však doteraz nepôsobila, živila sa ako právnička a spisovateľka. Vďaka funkcii veľvyslankyne by mohla oživiť politickú tradíciu klanu Kennedyovcov.

Tokio správy o nominácii Caroline Kennedyovej privítalo. Japonsko je mimoriadne blízky a dôležitý spojenec USA a na postoch amerických veľvyslancov doteraz pôsobili samé známe politické osobnosti. Caroline je posledné žijúce dieťa Johna F. Kennedyho a jeho manželky Jacqueline Kennedyovej.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack Obama