Novozložený štvorkajak postúpil v Duisburgu priamo do finále

Stvorkajak

DUISBURG 25. mája (WEBNOVINY) – Novozložený slovenský štvorkajak Juraj Tarr, Erik Vlček, Peter Gelle a Marek Krajčovič postúpil pri svojej medzinárodnej premiére na pretekoch Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike na 1000 m trati z rozjázd priamo do finále.

Slovenská K4 dosiahla na kilometri čas 2:55,846 min a v prvej rozjazde obsadila postupovú 3. priečku.

Slovákov predstihli Rusi a Česi. Kvarteto spod Tatier od úvodu kontrolovalo situáciu na trati, po štarte sa pohybovalo na 4. mieste, ale po zrýchlení na posledných 250 m predstihlo Austrálčanov. Finále K4 mužov je na programe v sobotu od 12.09 h.

Štvorkajak nastúpil na pretekoch prvýkrát v tomto zložení, keďže Michala Riszdorfera vedenie z výkonnostných dôvodov nenominovalo. Na rozhodnutie zareagoval aj Richard Riszdorfer a do Nemecka sa rozhodol necestovať. Vedľa Tarra a Vlčeka tak dostali šancu Gelle a Krajčovič.

Zo semifinále na 500 m si priamy postup do finále C1 na 500 m vybojoval Matej Rusnák. V rozjazde bol síce druhý a priamo nepostúpil, v semifinále však obsadil rovnakú pozíciu za Brazílčanom Nivalterom Santosom a vybojoval si miesto medzi elitnou deviatkou. Finále C1 mužov na 500 m je na programe v nedeľu o 13.25 h. Rusnákovi sa na dvojnásobnej trati do záverečného boja o zlato nepodarilo postúpiť a v sobotu od 9.59 h ho čaká B-finále. Matej Rusnák v prvom semifinále na 1000 m skončil na 4. pozícii. Do A-finále postupovali najlepší traja.

Už skôr sa do elitného finále nedostali ani Ivana Kmeťová, Martina Kohlová v K1 žien na 500 m. V singlkajaku žien na 500 m obsadila Ivana Kmeťová v druhom semifinále 3. miesto, Martina Kohlová dopádlovala hneď za ňou. Do elitného finále postúpili prvé dve kajakárky z každého semifinále a jedna z 3. miesta s najlepším časom. B-finále K1 žien na 500 m je na programe v sobotu o 9.30 h.

Viac k osobe Erik VlčekIvana KmeťováJuraj TarrMarek KrajčovičMartina KohlováMatej RusnákPeter Gelle