Nový album skupiny Beady Eye dostal názov Be

Beady Eye
Skupina Beady Eye. Foto: Facebook.com/beadyeye

BRATISLAVA 10. apríla (WEBNOVINY) – Frontman britskej skupiny Beady Eye Liam Gallagher oznámil, že ich druhá štúdiovka sa bude volať Be a vyjde 10. júna.

Prvým singlom z novinky sa stala skladba Flick Of The Finger, ktorú predstavili minulý týždeň. Beady Eye nahrávali nový album s producentom a členom americkej kapely TV On The Radio Daveom Sitekom.

„Spolupráca so Sitekom v nás akoby niečo otvorila. Je to bezpochyby ten najlepší producent, s akým som kedy pracoval. Nerešpektuje tradičné postupy, robí si všetko po svojom,“ vyhlásil Gallagher.

Kapela Beady Eye vznikla v roku 2009 po tom, ako Oasis opustil Liamov starší brat Noel. Svoju debutovú štúdiovku Different Gear, Still Speeding, ktorá sa dostala na tretie miesto britského albumového rebríčka, vydali vo februári 2011.

Pochádzajú z nej single Bring The Light, Four Letter Word, The Roller, Millionaire a The Beat Goes On. Autorom piesní na debute je Liam spolu s Andym Bellom a Gemom Archerom.

Medzi úspechy skupiny patrí napríklad vlaňajšie vystúpenie na olympijských hrách v Londýne, kde po tom, ako ponuku organizátorov odmietli Noel Gallagher’s High Flying Birds, predviedli najznámejšiu pieseň Oasis – Wonderwall.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Video: Skupina Beady Eye

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Liam Gallagher