Nový film o Spider-Manovi dostal podtitul Homecoming

Spider man
Foto: Joel Ryan/Invision/AP

BRATISLAVA 13. apríla (WebNoviny.sk) – Pripravovaný nový film o Spider-Manovi sa bude volať Spider-Man: Homecoming. Na CinemaCone v Las Vegas to v utorok prezradil prezident spoločnosti Sony Pictures Tom Rothman. Na festivale taktiež po prvý raz premietli ukážku z novinky v réžii Jona Wattsa.

Petera Parkera alias Spider-Mana stvárni devätnásťročný anglický herec Tom Holland, ktorý sa v úlohe pavúčieho muža premiérovo predstavil v snímke Captain America: Civil War (2016). Tá mala svetovú premiéru v utorok v Los Angeles a do slovenských kín sa dostane 5. mája. Okrem Hollanda si v snímke Spider-Man: Homecoming zahrajú aj Marisa Tomei a Zendaya, pričom sa v nej objavia aj ďalší komiksoví hrdinovia z dielne spoločnosti Marvel. Americká premiéra je naplánovaná na 7. júla 2017.

Nový film o Spider-Manovi pripravujú spoločnosti Marvel a Sony, pričom ide už o tretie spracovanie príbehu v novom tisícročí. V trilógii režiséra Sama Raimiho z rokov 2002, 2004 a 2007 hrdinu stvárnil Tobey Maguire. V roku 2012 prišla do kín snímka Amazing Spider-Man, v ktorej si už titulnú úlohu zahral Andrew Garfield. Pokračovanie filmu z roku 2014 ale nedosiahlo požadovaný úspech, a tak sa spoločnosť Sony rozhodla nakrútiť príbeh odznovu v spolupráci s firmou Marvel.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrew Garfield