Nový majiteľ chce pivovar Stein zmeniť na rezidenčný projekt

Chátrajúca budova pivovaru Stein
Pohľad na hlavný vchod do pivovaru Stein. Bratislava, 23. júl 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 23. júla (WEBNOVINY) – Areál bratislavského pivovaru Stein má nového majiteľa.

V utorkovej aukcii ho za 8,5 mil. eur získala spoločnosť DreamField Property, s.r.o. ktorá je 100-percentnou dcérou firmy MiddleCap Investments a.s.

Znalci stanovili hodnotu objektu na 11,48 mil. eur, vyvolávacia cena predstavovala 12,3 mil. eur. Dražobnú zábezpeku zložila trojica uchádzačov, avšak aukcie sa zúčastnili iba dvaja. Napriek tomu, že predstavitelia Dražobnej spoločnosti a.s. očakávali súboj konkurentov, tí nemali vôbec záujem cenu zvyšovať.

Naopak licitátor musel opakovane vyvolávaciu cenu znižovať. Zástupca úspešného uchádzača zdvihol ruku až pri spomínanej sume 8,5 mil. eur, jeho konkurent však na to nereagoval a licitátor po tretej výzve ponuku odklepol.

Obrazom: Pivovar Stein má nového majiteľa

Chátrajúca budova pivovaru Stein
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Mal by tam byť pekný rezidenčný projekt a veľmi pekná administratívna časť,“ priblížil záujmy nového investora jeho zástupca Roman Guniš z DreamField Property. Nevedel však bližšie povedať, či sa bude búrať celý objekt alebo len niektoré časti. Podľa jeho slov sa ešte čaká na vyjadrenie pamiatkárov a ďalších úradov.

Dodal, že na mieste bývalého pivovaru by mohlo vyrásť 300 až 350 bytov. „To je ale vyslovene nezáväzné,“ dodal. Nevylúčil, že spomienka na pivovar ostane v nejakej podobe zachovaná. „Čo sa týka názvu Stein, to budú musieť vyriešiť právnici,“ upresnil. Vydražená čiastka sa prerozdelí medzi veriteľov, pričom tým najväčším je VÚB banka.

Išlo už o tretí pokus o predaj bývalého pivovaru. Posledná aukcia sa uskutočnila pred dvomi rokmi, avšak tá skončila neúspechom. Podľa Dražobnej spoločnosti záujemcov odrádzala príliš vysoká cena.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom