Nový nemecký investor dá prácu desiatkam Oravčanom

Peniaze
Foto: ilustračné, Thinkstock

DOLNÝ KUBÍN 21. októbra (WebNoviny.sk) – Nemecká firma Härterei Technotherm vytvorí v Dolnom Kubíne 30 nových pracovných miest. „Začiatkom budúceho roka sa začne skúšobná prevádzka výroby kalenia kovových súčiastok. Od polovice roka bude nasledovať samotná výroba s počtom 10 až 15 zamestnancov. Cieľový stav 30 zamestnancov by sa mal dosiahnuť v najbližších rokoch aj prevzatím zákaziek z rakúskych závodov firmy Miba,“ uviedol dnes pre agentúru SITA primátor Dolného Kubína Roman Matejov.

Nový investor zavíta na Oravu práve vďaka dlhodobej dobrej spolupráci so spoločnosťou Miba Sinter Slovakia, s.r.o., ktorá je jedným z najväčších zamestnávateľov na území mesta. V súčasnosti zamestnáva takmer 800 ľudí.

Rodinná firma Härterei Technotherm pôsobí v Göppingene neďaleko Stuttgartu a v automobilovom priemysle podniká už 27 rokov. Do Dolného Kubína prinesie novú technológiu tvrdenia ocele, vďaka ktorej zaistí najvyššiu možnú kvalitu pre zákazníka. „Žiaľ, príchod ďalších investorov je limitovaný tým, že mesto Dolný Kubín nemá k dispozícii ďalšie vhodné pozemky na výstavbu výrobných hál. Napriek tomu sa snažíme byť dobrým miestom na podnikanie. Tomu by mali pomôcť aj súčasné investičné aktivity v dopravnej infraštruktúre mesta,“ dodal primátor.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom