Nový poľský prezident navštívi Slovensko, pozval ho Kiska

Andrzej Duda, protikandidát Bronisława Komorowského, získal v prvom kole o jedno percento viac hlasov ako súčasný prezident. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 11. júna (WEBNOVINY) – Prezident SR Andrej Kiska vo štvrtok uviedol, že rád privíta novozvoleného poľského prezidenta Andrzeja Dudu po jeho nástupe do úradu na Slovensku. Duda pozvanie opätoval. Vyplynulo to z telefonického rozhovoru, v ktorom Kiska zablahoželal Andrzejovi Dudovi k zvoleniu za prezidenta Poľskej republiky.

Kiska zároveň tlmočil záujem o pokračovanie tradície veľmi dobrých a intenzívnych vzťahov na úrovni prezidentov oboch krajín. Duda potvrdil, že v tejto tradícii mieni pokračovať. Informoval o tom Martin Lipták z tlačového odboru Kancelárie prezidenta Slovenskej republiky.

Poľský konzervatívny europoslanec v druhom kole prezidentských volieb v nedeľu 24. mája porazil úradujúceho prezidenta Bronisława Komorowského podľa oficiálnych výsledkov v pomere 51,55 ku 48,45 percenta. Štyridstaťdvaročný Duda, ktorý je proti zavedeniu eura, bol v minulosti aj poradcom exprezidenta Lecha Kaczynského, ktorý zahynul pri leteckom nešťastí v ruskom Smolensku. Úrad by mal prevziať v auguste.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaAndrzej Duda