Nový primátor Hattas bude zarábať menej ako Dvonč, poslanci schválili jeho mesačný plat

NITRA: Ustanovujúce zasadnutie zastupiteľstva
Zľava: Odchádzajúci primátor Jozef Dvonč a novozvolený primátor mesta Nitra Marek Hattas počas zloženia sľubu v rámci Ustanovujúceho zasadnutia Mestského zastupiteľstva v Nitre. Nitra, 3. december 2018. Foto: SITA/Martin Havran


NITRA 4. decembra (WebNoviny.sk) – Primátor Nitry Marek Hattas (nezávislý) bude zarábať menej ako predošlý primátor Jozef Dvonč (Smer-SD). Na ustanovujúcom zastupiteľstve mu poslanci schválili mesačnú odmenu 4 391 eur. Je to o 545 eur menej, ako zarábal Dvonč.

Plat sa odvíja od počtu obyvateľov

Základný plat primátora Nitry je podľa zákona 3 377,16 eura, suma vychádza zo zákona a odvíja sa od počtu obyvateľov. Túto čiastku môže zastupiteľstvo zvýšiť o maximálne 60 percent.

Poslanec Miloš Dovičovič (OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina, KDH) navrhol zvýšiť primátorovi Hattasovi plat o 30 percent, čo plénum schválilo. Platy viceprimátorov budú schvaľovať poslanci na zastupiteľstve, ktoré bude 19. decembra.

Päťmesačné odstupné

Jozef Dvonč úrad opúšťa s päťmesačných odstupným. Stanovila ho novela zákona o platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest, ktorá platí od 1. decembra 2018. Dovtedy bolo trojmesačné odstupné.

Keďže ustanovujúce mestské zastupiteľstvo sa konalo 3. decembra, má Dvonč nárok na odstupné po novom. Radnica mu zároveň vyplatí náhrady za nevyčerpanú dovolenku v rozsahu 38,5 dňa za roky 2017 a 2018.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef DvončMarek Hattas