Nový týždeň poteší príjemnými teplotami, padnú aj dvadsiatky

Jesen
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) – Nad strednou a juhovýchodnou Európou sa bude od začiatku týždňa udržiavať nevýrazné pole vyššieho tlaku vzduchu.

Nový pracovný týždeň preto prinesie až nezvyčajne príjemné teploty. Informuje o tom oficiálna stránka Slovenského hydrometeorologického ústavu shmú.sk.

V pondelok meteorológovia očakávajú jasné až polojasné počasie, spočiatku dňa môže byť miestami oblačno.

V nižších polohách bude ojedinele hmlisto alebo zamračené s nízkou oblačnosťou. Najvyššia denná teplota v pondelok vystúpi na 16 až 21 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov nad morom bude okolo 12 stupňov Celzia.

Fúkať bude slabý premenlivý vietor, popoludní v Žilinskom kraji, na Horehroní a na východe južný až juhozápadný vietor rýchlosťou 2 až 6 m/s (5 až 20 km/h).

Mapa shmu
Foto: shmú.sk

Utorňajšie počasie poznačí stále pokračujúci prílev teplého vzduchu od juhozápadu do našej oblasti. Zrána bude polooblačno až oblačno.

Ráno a predpoludním sa môže miestami vyskytnúť aj hmla alebo nízka oblačnosť, najmä v južnej polovici územia, ktorá sa ojedinele udrží po celý deň. Ojedinele, najmä na juhu stredného a východného Slovenska hrozia aj slabé zrážky.

Nočná teplota vystúpi na 11 až 6 stupňov Celzia, denná teplota dosiahne 16 až 21 stupňov Celzia, pri dlhšie trvajúcej hmle a oblačnosti okolo 14 stupňov Celzia.

Fúkať bude prevažne juhovýchodný vietor rýchlosťou 2 až 5 m/s (5 až 20 km/h), v južnej polovici západného Slovenska rýchlosťou 3 až 7 m/s (10 až 25 km/h).

Predpoveď na stredu

V stredu bude oblačno až zamračené a hmlisto, cez deň na juhozápade miestami zmenšená oblačnosť. Miestami, najmä v južnej polovici Slovenska sa môžu vyskytnúť aj slabé zrážky.

Nočná teplota dosiahne 13 až 8 stupňov Celzia, denná teplota 15 až 20 stupňov Celzia, na juhozápade až okolo 22 stupňov Celzia. Fúkať bude prevažne juhovýchodný vietor rýchlosťou 2 až 5 m/s (5 až 20 km/h), v južnej polovici

západného Slovenska rýchlosťou 3 až 7 m/s (10 až 25 km/h).

Predpoveď na štvrtok

Meteorológovia očakávajú, že vo štvrtok sa prejde cez vnútrozemie Európy na východ plytká brázda nízkeho tlaku, ktorá so sebou prinesie prevažne veľkú oblačnosť a miestami slabý dážď. Nočná teplota vystúpi na 14 až 8 stupňov Celzia, denná teplota na príjemných 14 až 20 stupňov Celzia.

Predpoveď na piatok a sobotu

V piatok bude prevažne oblačno, ráno v nižších polohách miestami aj hmlisto. Očakávať môžeme ojedinele slabé zrážky. Nočná teplota dosiahne 14 až 8 stupňov Celzia, denná teplota 14 až 20 stupňov Celzia.

V sobotu bude polooblačno až oblačno a ráno miestami hmlisto. Nočná teplota vystúpi na 12 až 7 stupňov Celzia, denná teplota na príjemných 15 až 20 stupňov Celzia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav