Nový žilinský primátor Fiabáne chce osloviť všetkých relevantných hráčov

Peter Fiabáne
Peter Fiabáne - nový primátor Žiliny. Foto: archívne, SITA/Milo Fabian.

ŽILINA 11. novembra (WebNoviny.sk) – V Žiline sa teší z víťazstva 55-ročný športový manažér a skúsený mestský poslanec Peter Fiabáne.

Poďakoval za hlasy

Do volieb išiel ako nezávislý kandidát s podporou siedmich opozičných strán – SaS, OĽANO, Sme rodina, NOVA, Progresívne Slovensko, OKS a Šanca.

„Ja len môžem poďakovať všetkým, ktorí dali mi hlas. Pre mňa je to obrovský záväzok, obrovská zodpovednosť, aby som nesklamal. Ďakujem všetkým Žilinčanom, že prišli voliť. Teším sa na ďalšie dni, pretože tie dni pre mňa osobne budú znamenať maximum úsilia, aby v našom meste zavládol väčší pokoj, väčšia radosť, väčšia spokojnosť zo života. Aby naše mesto nabralo nový dych a aby sme sa stali mestom, na ktoré budeme hrdí, kde budeme radi žiť, kde sa budeme radi vracať a o ktorom sa bude na Slovensku častokrát v dobrom hovoriť,“ povedal Fiabáne.

Doprava a parkovanie

Ako najväčší problém Žiliny vníma dopravu a parkovanie. „Druhou zásadnou oblasťou je verejný priestor, kvalita verejného priestoru, čistota mesta, kde základné služby mesta musia fungovať na sto percent. Ale čo ja považujem za najkľúčovejšie v tomto meste, je osloviť všetkých relevantných hráčov, či je to Žilinská univerzita, vyšší územný celok, či sú to silní podnikatelia, ktorí tu robia, a dať sa dokopy, lebo len vtedy vieme to mesto posunúť niekde ďalej. Som pripravený vytvárať odborné tímy, ktoré nadviažu na plán, ktorý sme pripravili. Mám ambíciu, aby sme pripravili plán rozvoja mesta do roku 2050. Toto robia moderné mestá, že majú dlhodobé plány, ktoré majú jasne nastavené ciele a jasne nastavené financovanie,“ dodal Peter Fiabáne.

O kreslo primátora Žiliny sa uchádzalo sedem kandidátov. Okrem Petra Fiabáneho aj 45-ročný ekonóm Patrik Groma (nezávislý), 62-ročný poradca generálneho riaditeľa Tibor Hanuliak (SNS), 52-ročná riaditeľka centra voľného času Ľudmila Chodelková (nezávislá), 58-ročný živnostník Marian Janušek (nezávislý), 32-ročný ekonóm Martin Kapitulík (nezávislý) a 64-ročný mestský poslanec Ján Púček (Kotleba-ĽSNS).

Súčasný viceprimátor Patrik Groma želá Fiabánemu všetko dobré. „Momentálne sa občania rozhodli, že si vybrali iný program, iného kandidáta. Ja mu prajem všetko dobré, nech mu to vyjde a nech Žilina pod jeho vedením napreduje,“ povedal Patrik Groma.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Fiabáne