Novým britským ministrom zahraničia sa stal Boris Johnson

Boris johnson londyn starosta
Starosta Boris Johnson Foto: SITA/AP

Londýn/Bratislava 13. júla (WebNoviny.sk) – Nová britská premiérka Theresa Mayová v stredu vymenovala za ministra zahraničných vecí vo svojej vláde bývalého londýnskeho starostu Borisa Johnsona, ktorý bol jedným z vodcov kampane za odchod Británie z EÚ – Vote Leave.

Za ministra financií si vybrala po rezignácii Georga Osborna doterajšieho ministra zahraničných vecí Philipa Hammonda. Oznámila to tlačová agentúra DPA. Očakáva sa, že čoskoro oznámi ďalšie mená na kľúčových postoch vlády po tom, ako dnes prevzala funkciu predsedu vlády po Davidovi Cameronovi.

Predseda zahraničného výboru ruskej Štátnej dumy Alexej Puškov v piatok uviedol, že vymenovanie Borisa Johnsona za ministra zahraničných vecí Británie bude prínosom pre lepšie vzťahy s Ruskom.„Britské ministerstvo zahraničných vecí bude viesť Boris Johnson. Rád by som veril, že nebude trpieť bolestivým protiruským syndrómom ako jeho predchodca,“ napísal na Twitteri Puškov, ktorý sa zároveň kriticky vyjadril o činnosti bývalého britského ministra zahraničných vecí Philipa Hammonda.

„Na rozdiel od ministrov zahraničných vecí Francúzska, Nemecka a Talianska Hammond úplne odmietal akékoľvek vzťahy s Ruskom,“ komentoval Hammondovo pôsobenie na čele Britskej diplomacie Puškov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris JohnsonTheresa Mayová