Novým ministrom hospodárstva sa stane Hudák, potvrdil Fico

Vazil Hudák
Novým ministrom hospodárstva sa stane Vazil Hudák. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 10. júna (WEBNOVINY) – Ministrom hospodárstva SR sa stane doterajší štátny tajomník ministerstva financií Vazil Hudák. Ako uviedol v stredu na tlačovej besede po rokovaní vlády premiér Robert Fico, nový minister by mal byť vymenovaný do funkcie už čoskoro, keďže dňom 11. júna končí Hudák vo funkcii štátneho tajomníka, kde ho nahradí Ivan Lesay, ktorý okrem toho, že radí ministrovi financií, je aj vedeckým pracovníkom Ekonomického ústavu SAV. Prezradil to minister financií Peter Kažimír s tým, že definitívny návrh prednesie ministrom o týždeň.

„V doobedňajších hodinách som poslal pánovi prezidentovi SR list, v ktorom mu navrhujem ako predseda vlády vymenovať za ministra hospodárstva pána Vazila Hudáka. Neviem, kedy pán prezident stanoví dátum vymenovania,“ povedal Fico, s tým, že podľa ústavy musí prezident návrh vlády rešpektovať.

Medzi prioritami nového ministra hospodárstva budú podľa Fica aj energetické otázky. „Priority sú nastavené predovšetkým na dostavbu tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce. Nový minister musí sledovať vývoj okolo snáh Enelu zbaviť sa 66 percent akcií v Slovenských elektrárňach, ktoré sa nám veľmi nepáčia,“ dodal Fico.

Medzi ďalšie priority nového ministra Vazila Hudáka zaradil premiér ukončenie činnosti Fondu národného majetku SR a tému veľkých verejných investícií. „V spolupráci s podpredsedom vlády pre investície musia vytvoriť silný tím, ktorý bude hľadať nových zahraničných investorov,“ konštatoval Fico.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter KažimírRobert FicoVazil Hudák
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SR