Novým riaditeľom košickej ZOO je Erich Kočner

Zoologická záhrada v Rio de Janeiro
Medveď sa ochladzuje zmrazeným vodným melónom počas horúčav v zoologickej záhrade v Rio de Janeiro. Foto: SITA/AP

KOŠICE 29. júna (WEBNOVINY) – Vybraného kandidáta na post riaditeľa košickej zoologickej záhrady Ericha Kočnera si dnes na úvod rokovania mestského zastupiteľstva vypočuli poslanci po tom, čo predstavil svoju víziu riadenia. Potom mu kládli rôzne otázky týkajúce sa jeho doterajšieho profesionálneho pôsobenia a predstavil svoju koncepciu. Nakoniec ho schválili na post riaditeľa a uložili štatutárovi mesta uzavrieť zmluvu s platnosťou od 15. júla.

Erich Kočner vyštudoval filmovú a televíznu fakultu a pracoval počas štúdia v ZOO Bojnice, kde neskôr nastúpil do riadneho pracovného pomeru. Popri zamestnaní vyštudoval strednú školu v odbore chovateľstvo v Prahe-Čakoviciach a absolvoval ďalšie špecializačné kurzy – napríklad kurz pre chovateľov slonov vo Viedni či kurz na špecializovanú prepravu exotických živých zvierat. Naposledy pracoval v zoologickej záhrade Dvůr Králové ako zoológ. Ako uviedol, má za sebou vyše dvadsať rokov praxe.

„Teší ma, že mi poslanci prejavili dôveru a zvolili ma na post riaditeľa. Dnes sa k mojim prvým krokom na poste riaditeľa i ďalším zámerom bližšie nebudem vyjadrovať, pretože do funkcie nastúpim až v polovici júla. Po nejakom čase zvolám tlačovú konferenciu, na ktorej budem verejnosť informovať o cieľoch a zámeroch,“ povedal Kočner.

Erich Kočner pracuje v oblasti zoologických záhrad od roku 1993 v rôznych pracovných pozíciách a v súčasnosti je členom európskej skupiny špecialistov pre psovité šelmy. V rámci odborných pobytov navštívil 89 zoologických záhrad a zoo parkov v Európe, Afrike a Amerike. Ovláda niekoľko cudzích jazykov.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZOO Košice