Novým riaditeľom magistrátu v Bratislave bude Stromček

Stromček
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 21. decembra (WEBNOVINY) – Novým riaditeľom bratislavského magistrátu bude poslanec NR SR za stranu Smer-SD Viktor Stromček. Pre médiá to dnes uviedol primátor Milan Ftáčnik s tým, že riaditeľa by mal vymenovať dnes popoludní. „Moja požiadavka bola, aby sa v plnom rozsahu venoval funkcii riaditeľa magistrátu. Povedal, že tomu rozumie a bude diskutovať s predstaviteľmi klubu v Národnej rade SR ako zladiť dve povinnosti s tým, že na prvom mieste bude povinnosť riaditeľa,“ povedal Ftáčnik. Stromček zasa zdôraznil, že všetky svoje aktivity prehodnotí tak, aby svoju prácu „robil dobre a načas.“

Nová funkcia je pre neho novou výzvou. Podľa neho je známe, v akom stave sa mesto momentálne nachádza, snahou nového vedenia bude preto prioritne otvoriť ho smerom k ľuďom. Budú zverejňovať všetky dostupné materiály, aby bol známy každodenný chod magistrátu a aby mesto vedelo komunikovať s verejnosťou. „Je mimoriadne zlá finančná situácia. Je kopec nekrytých vecí z minulosti. To sú prioritné dva body, ktorým sa budeme venovať okamžite,“ povedal Stromček. Na otázku agentúry SITA, ako sa budú predkladať jednotlivé materiály poslancom na rokovanie uviedol, že predkladanie dokumentov typické pre bývalé vedenie mesta je už minulosťou. „Žiadny materiál do mestského zastupiteľstva nepôjde bez toho, aby nebol predložený mestskej rade,“ zdôraznil Stromček.

Doterajšia riaditeľka magistrátu Anna Pavlovičová sa v piatok tejto funkcie vzdala. Riaditeľov mestských organizácií a podnikov chce nový primátor vyberať cez konkurzy a výberové konania.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan FtáčnikViktor Stromček