Novým šéfom VšZP bude Marian Faktor

Uhliarik
O vymenovaní Mariana Faktora do funkcie informoval minister zdravotníctva Ivan Uhliarik. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 10. septembra (WEBNOVINY) – Novým predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) bude Marian Faktor. Piatkové mimoriadne valné zhromaždenie totiž vzalo na vedomie odstúpenie súčasnej šéfky najväčšej poisťovne Zuzany Zvolenskej. Zo svojich postov odstúpili aj ďalší členovia predstavenstva. Informoval o tom minister zdravotníctva Ivan Uhliarik.

Predsedníčkou predstavenstva a generálnou riaditeľkou Všeobecnej zdravotnej sa Zuzana Zvolenská stala 1. marca roku 2008, po tom ako mimoriadne valné zhromaždenie poisťovne vzalo na vedomie rozhodnutie bývalého generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva Antona Kováčika odstúpiť z funkcie z osobných dôvodov. Zvolenská dovtedy pôsobila ako riaditeľka Spoločnej zdravotnej poisťovne.

Štátna Všeobecná zdravotná vykázala za minulý rok po zaúčtovaní všetkých účtovných operácií týkajúcich sa roku 2009 do výnosov a nákladov stratu 17,013 mil. eur. Rok predtým pritom najväčšia poisťovňa na trhu ukončila so ziskom približne 30 tis. eur. Dosiahnutý hospodársky výsledok poisťovňa zdôvodňovala tým, že v oblasti výnosov prišlo v porovnaní s rokom 2008 vplyvom krízy k medziročnému poklesu výnosov z predpisu poistného za ekonomicky aktívnych poistencov vo výške 29 mil. eur.

Všeobecná zdravotná poisťovňa je najväčšia poisťovňa na trhu. Začiatkom roku 2010 sa zlúčila so Spoločnou zdravotnou poisťovňou. V súčasnosti sa stará o viac ako 3,5 mil. klientov.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan UhliarikMarian FaktorMarián Faktorminister zdravotníctva Ivan UhliarikZuzana Zvolenská
Firmy a inštitúcie VšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa