Nowitzki bol lídrom Dallasu pri výhre nad Oklahomou

NBA
Dirk Nowitzki (41) z Dallasu v akcii proti Kevinovi Durantovi (35) z Oklahomy. Foto: SITA/AP

DALLAS 26. marca (WEBNOVINY) – Los Angeles Lakers si v najhoršej sezóne tohto milénia utvorili klubový rekord v počte bodov v jednej štvrtine – 51.

Kalifornský tím bez všetkých opôr (Kobeho Bryanta, Steva Nasha aj Paua Gasola) zatočil v utorok s New York Knicks 127:96, čo je malá senzácia vzhľadom na stíhaciu jazdu hostí, ktorí urputne bojujú o miestenku do play-off a potrebujú víťaziť.

„Premieňali sme strely zo všetkých kútov ihriska. Nemyslím si, že každý večer budeme páliť za tri body so 60-percentnou úspešnosťou, ale teraz sme zakončovali zo správnych pozícií,“ povedal tréner Mike D’Antoni. Lakers prehrávali na konci prvej štvrtiny 14:22, potom odistili trojkový guľomet a 18 trefami z 28 pokusov spustošili súperove snahy o úspech.

Dirk Nowitzki dal sedem zo svojich 32 bodov v predĺžení a rozhodol o víťazstve Dallasu nad Oklahomou 128:119. Kevin Durant znova „naplnil“ streleckú kvótu 25+ už v 36. zápase po sebe a ohrozuje rovnakú sériu Michaela Jordana z ročníka 1986/1987.

„V predĺžení premenili dôležité strely, patrí im za to poklona. My sme neukázali nič veľké,“ poznamenal 43-bodový Durant.