NR SR: Dotácie ministerstva hospodárstva po novom

Moskva, hospodárstvo
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 1. júna (WEBNOVINY) – Od júla by mal poskytovanie dotácií z kapitoly rezortu hospodárstva upravovať zákon, ktorého návrh v stredu schválili poslanci Národnej rady SR. V súčasnosti ich ministerstvo prideľuje na základe dvoch výnosov.

Dotácie rezortu hospodárstva sú určené na podporu baníctva, odstránenie následkov banskej činnosti, tradície a histórie banských činností, na podporu rozvoja malého a stredného podnikania, na podporu využívania biomasy a slnečnej energie, na podporu ochrany spotrebiteľa, na podporu rozvoja priemyselnej výroby a služieb a na podporu realizácie opatrení regionálneho rozvoja.

V návrhu zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti rezortu hospodárstva sa určuje okruh osôb a účel dotácií, spresňuje sa aj okruh oblastí, na ktoré je možné peniaze poskytnúť a tiež okruh oblastí, na ktoré dotácie nie je možné poskytnúť. Zároveň sa ustanovuje pôsobnosť ministerstva na poskytovanie dotácie a spresňuje sa vzťah zákona k osobitným právnym predpisom.

Norma zároveň zavádza povinnosť zverejňovať zoznam žiadostí o poskytnutie dotácie, zoznam poskytnutých dotácií a ich sumu, zoznam neposkytnutých dotácií s uvedením dôvodu zamietnutia žiadosti a evidenciu uzavretých zmlúv na internetovej stránke rezortu hospodárstva.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom