Nurmagomedov si po škandále v MMA predstavuje zmierenie s McGregorom, všemohúci odpúšťa všetkým

Chabib Nurmagomedov
Ruský zápasník Chabib Nurmagomedov zvíťazil nad Írom Conorom McGregorom obhájil titul v ľahkej hmotnostnej kategórii organizácie UFC. 7. október 2018 Foto: SITA/AP

MOSKVA 26. novembra (WebNoviny.sk) – Ruský šampión UFC Chabib Nurmagomedov si vie predstaviť zmierenie so svojím írskym súperom Conorom McGregorom.

Ich vzájomnému októbrovému súboju o titul v strednej hmotnostnej kategórii v Las Vegas predchádzali slovné urážky a samotný duel s jasnou športovou prevahou ruského bojovníka MMA mal nechutnú dohru v podobe fyzickej potýčky oboch znepriatelených strán. Osobne na nej participoval aj Nurmagomedov, keď preskočil klietku a napadol jedného z členov podporného tímu McGregora. Neskôr sa za to ospravedlnil, ale zdôraznil, že jeho skratové konanie bolo následkom hrubých urážok jeho osoby a náboženského cítenia zo zázemia súpera.

Všetko je možné. Bojovali sme proti sebe, preto by sme sa aj mohli zmieriť. Kto vlastne sme, keď si nevieme odpustiť? Všemohúci odpúšťa nám všetkým,“ uviedol Nurmagomedov, ktorý sa netají silným moslimským cítením. Tridsaťročný Dagestanec je vôbec prvým moslimom s opaskom šampióna UFC.

V súvislosti so svojou najbližšou športovou budúcnosťou Nurmagomedov vyhlásil, že si vie predstaviť divácky aj marketingovo príťažlivý súboj s boxerom Floydom Mayweatherom, ktorý už oficiálne dvakrát ukončil kariéru. Detaily zatiaľ nespresnil, ale údajne by sa radšej stretol s Mayweatherom ako s UFC preferovaným Tonym Fergusonom. Rovnako ako McGregor aj Nurmagomedov si však musí oficiálne počkať do 10. decembra, keď Športová komisia štátu Nevada vyriekne ortieľ v súvislosti s nechutnou dohrou ich majstrovského súboja v Las Vegas.

Nurmagomedov sa už viackrát nechal počuť, že po skončení kariéry nechce nasledovať viacerých svojich krajanov, ktorí zakotvili v politike so zdôvodnením, že chcú pozitívne ovplyvňovať životy ľudí. „Pokúsim sa držať stranou, ako sa len bude dať. Nepotrebujem byť členom parlamentu, aby som mohol pomáhať ľuďom,“ vyhlásil pravoverný moslim z Dagestanu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Chabib NurmagomedovConor McGregor