NY Times prekvapila rozsiahla delegácia českého premiéra

Jiří Rusnok
Jiří Rusnok na Valnom zhromaždení OSN Foto: SITA/AP

PRAHA 30. septembra (WEBNOVINY) – Americký denník New York Times si v nedeľu všimol, že delegácia českého premiéra Jiřího Rusnoka prítomného na zasadnutí Valného zhromaždenia OSN v New Yorku bola nezvyklo rozsiahla.

Vplyvný denník napočítal na odletovej ploche letiska J. F. Kennedyho až osem limuzín, ktoré priviezli delegáciu k vládnemu špeciálu.

Podľa úradu vlády boli medzi nimi okrem ochranky a pracovníkov ministerstva zahraničných vecí aj manželka dosluhujúceho predsedu vlády a ich dcéra.

Denník priniesol aj fotografiu a v tejto súvislosti uviedol, že bangladéšska premiérka Šajk Hasinová priletela do New Yorku obyčajnou komerčnou linkou a moldavskej delegácii stačilo iba jedno auto.

Svetoví lídri v uplynulých siedmich dňoch prichádzali do najväčšieho amerického mesta z dôvodu všeobecnej rozpravy v rámci 68. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN. Okrem iných vystúpil aj americký prezident Barack Obama i jeho iránsky náprotivok Hasan Rúhaní. Nechýbal ani slovenský prezident Ivan Gašparovič.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack ObamaHasan RúháníIvan GašparovičJiří Rusnok