Nyantakyi chce očistiť svoje meno, nesúhlasí s doživotným trestom od FIFA

Kwasi Nyantakyi
Kwasi Nyantakyi- Zdroj: SITA/AP Christian Thompson.

ACCRA 1. novembra (WebNoviny.sk) – Kwesi Nyantakyi sa odvolá voči doživotnému trestu pôsobenia v štruktúrach Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Niekdajší člen riadiaceho orgánu FIFA bol potrestaný po tom, ako ho nafilmovali pri preberaní úplatku v Ghane.

Trest považuje za nespravodlivý

Bankár a právnik sa už pred majstrovstvami sveta v Rusku vzdal všetkých funkcií vo futbale, ale nesúhlasí s obvinením. Vyjadril šok a hlboké sklamanie z rozhodnutia etickej komisie FIFA a upovedomil svojich právnikov, aby urýchlene konali v súvislosti s týmto „neopodstatneným a nespravodlivým“ trestom.

„Použijem všetky legálne prostriedky, aby som zhromaždil fakty a prezentoval ich pred etickým výborom. Napriek tomu, že som už rezignoval zo svojich funkcií, je pre mňa dôležité urobiť všetko pre očistenie svojho mena,“ povedal Nyantakyi vo vyhlásení.

Prichytili ho pri úplatkoch

Nyantakyi bol viceprezident Africkej futbalovej konfederácie a zároveň šéf Ghanskej futbalovej federácie až dovtedy, kým v máji tohto roku nevznikli televízne zábery, na ktorých reportéri v prestrojení za podnikateľov ponúkli Nyantakyimu 65 000 USD, aby si zabezpečili priazeň prezidenta Ghany Nanu Akufa-Adda a vládnych predstaviteľov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom