O bezpečnosť pápeža na Slovensku sa starali aj príslušníci Finančnej správy, vykonali stovky kontrol

Návšteva Pápeža Františka na Slovensku
Pápež František počas návštevy na Slovensku. Foto: SITA/Jana Birošová

Na zaistení bezpečnosti sa počas návštevy pápeža Františka na Slovensku podieľalo aj 60 príslušníkov Finančnej správy SR (FS SR). V tlačovej správe to uviedla vedúca komunikačného oddelenia FS SR Martina Rybanská. Príslušníci finančnej správy zabezpečovali kontrolu cestujúcich na hraniciach a zhromaždeniach a spolu s policajtmi dohliadali aj na bezpečnosť. Využívali aj služobné psy.

Viac o téme: Návšteva pápeža Františka na Slovensku

Len na Štadióne TJ Lokomotíva v Košiciach bolo prostredníctvom mobilného inšpekčného skenovacieho systému vykonaných 704 kontrol batožiny, pričom sa napríklad podarilo odhaliť tri prípady držania ostrých predmetov, ktoré boli zakázané.

Skener bol využívaný aj na preverovanie dodávok spotrebného tovaru. Od 7. septembra do návštevy pápeža bol v prípade potreby k dispozícii na Colnom úrade v Košiciach a vymedzenom priestore aj mobilný röntgenový kontrolný inšpekčný systém na kontrolu vozidiel a kontajnerov, vrátane posádky.

Mimoriadne nasadenie príslušníkov ocenil aj prezident FS SR Jiří Žezulka, ktorý členom tímu poďakoval za vynaložené úsilie a dôkladné splnenie úloh, ktoré bolo v súvislosti s návštevou pápeža potrebné vykonať.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jiří ŽežulkaPápež František
Firmy a inštitúcie Finančná správa SR