O dohode s detským korupčným lekárom sa rozhodne v máji

Lekár, úplatok, peniaze
Foto: ilustračné, Thinkstock

BRATISLAVA 5. mája (WEBNOVINY) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku bude 20. mája posudzovať návrh dohody o vine a treste s ďalším lekárom. Približne mesiac po tom, čo súd odsúhlasil dohodu s kardiológom Viliamom Fischerom, bude pezinský súd rozhodovať o detskom urológovi Vladimírovi P.

Agentúre SITA to potvrdila hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková. Lekára prichytili policajti Národnej kriminálnej agentúry v decembri minulého roka priamo pri preberaní úplatku. Prokurátor s ním uzatvoril dohodu 10. apríla. K podrobnostiam dohody sa hovorkyňa Úradu špeciálneho prokurátora Jana Tökölyová nechcela vyjadrovať.

Polícia v decembri informovala, že Vladimír P., ktorý v tom čase pracoval ako prednosta Kliniky pediatrickej urológie v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou na bratislavských Kramároch, zobral úplatok za súhlas s poskytnutím zdravotnej starostlivosti v inom členskom štáte Európskej únie. Údajne dostal 500 eur a fľašu alkoholu. Hovorkyňa nemocnice Dana Kamenická potvrdila, že tento lekár už nie je ich zamestnanec.

Fischer sa k braniu úplatkov priznal

Špecializovaný trestný súd v Pezinku 21. apríla schválil dohodu o vine a treste so známym kardiochirurgom Viliamom Fischerom. Ten dostal za prijímanie úplatku dvojročnú podmienku s podmienečným odkladom na štyri roky. Bývalý kandidát na prezidenta republiky dostal tiež peňažný trest 15-tisíc eur, ďalej zákaz činnosti vykonávať lekárske povolanie na tri roky a tiež zhabanie veci – 800 eur.

Podľa rozsudku prijal Fischer koncom minulého roka vo svojej kancelárii úplatok tisíc eur a bonboniéru od dcéry pacientky. Pre matku žiadala včasnú operáciu. V januári prijal lekár ešte obálku s 1 200 eurami a neskôr aj obálku s hotovosťou 800 eur a tašku s dvoma kačicami. Fischer sa ku skutkom priznal, čo je podmienka na uzavretie dohody o vine a treste.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Viliam Fischer