O homosexuálneho basketbalistu sa zaujíma viacero klubov NBA

Jason Collins
Jason Collins Foto: SITA/AP

WASHINGTON 8. októbra (WEBNOVINY) – Basketbalový veterán Jason Collins, ktorý sa v apríli ako prvý športovec pôsobiaci v niektorej zo severoamerických profesionálnych súťaží priznal k homosexualite, napriek tomuto precedentnému rozhodnutiu stále registruje záujem z klubov NBA.

Dostal som niekoľko ponúk, ale ešte som si nevybral. Tri týždne pred štartom novej sezóny nemám podpísanú nijakú zmluvu,“ uviedol podľa Yahoo Sports 34-ročný pivot, ktorý dokončil minulý ročník vo farbách Washingtonu.

Predtým pôsobil v Bostone, Atlante, Minnesote, Memhpise a New Jersey. Na konte má 713 zápasov s priemerom 3,6 bodu a 3,8 doskoku na jeden duel.

Collins na jar tohto roka pre Sports Illustrated priznal, že nie je heterosexuál. „Som 34-ročný center z NBA. Som čierny a som gay.“ Jeho vyhlásenie sa stretlo s veľkým, zväčša pozitívnou odozvou. „Poznám ho od chvíle, keď bol spolužiakom a kamarátom mojej dcéry Chelsea na Stanforde. Jeho vyhlásenie je dôležitým momentom v profesionálnom športe a v histórii komunity lesieb, gayov, bisexuálov a transrodových. Ide o priznanie dobrého človeka, ktorý nechce nič viac než my: pracovať, založiť si rodinu a byť prínosom pre spoločnosť,“ uviedol napríklad americký exprezident Bill Clinton.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bill Clinton