O kúpu U.S. Steel Košice sa zaujíma aj Roman Abramovič

Abramovic
Foto: SITA/AP

KOŠICE 14. novembra (WEBNOVINY) – O kúpu košického hutníckeho kombinátu U.S. Steel Košice sa zaujíma aj spoločnosť zo skupiny ruského magnáta Romana Abramoviča. V stredu o tom informoval denník Hospodárske noviny.

Majiteľ londýnskeho futbalového klubu FC Chelsea chce podľa Hospodárskych novín cez svoju spoločnosť Evraz dobyť stredoeurópsky trh.

Ako informujú Hospodárske noviny, o kúpu U.S. Steel Košice má ešte výrazný záujem ukrajinská spoločnosť Metinvest. Zástupcovia firmy boli na návšteve v Košiciach už v júni.

Podľa analytikov, ktorých oslovil hospodársky denník, by sa mala firma U.S. Steel Košice predať pod cenu. “Kandidáti na kúpu košickej fabriky budú chcieť využiť komplikovanú situáciu v oceliarstve a kúpiť ju za diskontnú cenu,“ uviedol analytik J&T Banky Stanislav Pánis. K nižšej kúpnej cene by mali prispieť aj potrebné investície, ktoré čakajú nového potenciálneho majiteľa košickej oceliarne.

Pre vyše 11-tisíc zamestnancov by príchod nového investora nemal znamenať ohrozenie.

„Dostali sme ponuky týkajúce sa U. S. Steel Košice, keďže má dobré finančné výsledky a strategickú pozíciu v regióne. USSK predstavuje atraktívny majetok so skúsenými zamestnancami, výkonnou prevádzkou a veľmi spoľahlivou a výhodnou pozíciou z hľadiska nákladov. USSK takisto ponúka dobrú skladbu produktov pre rastúce trhy V-4. United States Steel Corporation je presvedčená, že je rozumné v kontexte jej celkových kapitálových pomerov zaoberať sa prejaveným záujmom, a to spôsobom, ktorý maximalizuje návratnosť pre akcionárov. Do tohto času nebolo prijaté žiadne rozhodnutie,“ povedal v pondelok pre agentúru SITA Bača. Odmietol konkretizovať, koľko dostali ponúk a od ktorých subjektov.

Medzi hutníkmi sa doteraz hovorilo, že o košické oceliarne má záujem nemecký koncern ThyssenKrupp.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Roman Abramovič
Firmy a inštitúcie U.S. Steel Košice, s.r.o.