O MS v hokeji 2019 je obrovský záujem, návštevnosť zápasov a fanzón prekonáva očakávania

MS V HOKEJI 2019, Steel Aréna
Fanúšikovia v Steel Aréne počas majstrovstiev sveta ľadovom hokeji 2019 na Slovensku. Foto:SITA/Ján Sukup/2019 IIHF MS

BRATISLAVA 14. mája (WebNoviny.sk) – Záujem o majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji na Slovensku (10. – 26. mája) počas úvodných troch hracích dní prekonal očakávania organizátorov.

Minulotýždňové piatkové, sobotňajšie a nedeľňajšie duely sledovalo dovedna 118 219 divákov priamo na štadiónoch a ďalších približne 65-tisíc priaznivcov navštívilo dve oficiálne fanzóny v Bratislave a Košiciach.

Polovica stretnutí v Bratislave vypredaná

Veľmi nás teší, že zo strany fanúšikov je záujem aj o stretnutia reprezentácií z nižších priečok rebríčka Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Každý zápas šampionátu ponúka kvalitný hokej, navštíviť majstrovstvá sveta sa určite oplatí. Vstupenky na nevypredané stretnutia sú stále dostupné,“ uviedla riaditeľka komunikácie MS 2019 Michaela Grendelová.

Prvých osem zápasov na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave sledovalo v hľadisku 68 018 ľudí, pričom štyri stretnutia boli vypredané. V košickej Steel aréne vypredali tri z úvodných ôsmich duelov a na tribúnach sa objavilo 50 201 fanúšikov.

Vysoká návštevnosť fanzón

Vysoké čísla návštevnosti hlásia aj z oficiálnych fanzón v oboch usporiadateľských mestách. V bratislavskom Istropolise zatiaľ evidovali 35 647 fanúšikov, v košickom Kulturparku to bolo 28 271 návštevníkov. V metropole východu však minimálne v pondelok fanzóna neotvorila svoje brány z dôvodu nepriaznivých poveternostných podmienok.

Informácie pochádzajú z tlačovej správy organizačného výboru majstrovstiev sveta 2019 v ľadovom hokeji na Slovensku.

Viac o MS v hokeji 2019

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom