O najlepšom slovenskom hokejistovi rozhodol jediný hlas

Zdeno Chára
Zdeno Chára Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 18. júna (WEBNOVINY) – V zúženej nominácii na absolútneho víťaza ankety o Zlatý puk 2013 pre najlepšieho hokejistu SR v sezóne 2012/2013 nechýba ani víťaz predchádzajúcich dvoch ročníkov Zdeno Chára.

Do prvej päťky sa okrem kapitána tímu zámorskej NHL Boston Bruins dostali aj Michal Handzuš, Marián Hossa, Andrej Sekera a Ľubomír Višňovský.

Spomedzi nominovaných sa v minulosti z ocenenia štyrikrát tešil útočník Marián Hossa a raz obranca Ľubomír Višňovský. „Hlasovali hokejoví novinári, zástupcovia extraligových klubov, exekutíva zväzu a reprezentační tréneri. O najlepšom hokejistovi rozhodol iba jeden hlas. Aj v ostatných kategóriách to na popredných priečkach bolo tesné,“ povedal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Igor Nemeček.

Kým v siedmich kategóriách vrátane hlavnej sú od utorka známe iba nominácie, definitíva je už v zložení tímu All Stars Tipsport extraligy 2012/2013. Najlepším brankárom v najvyššej slovenskej súťaži sa stal Tomáš Tomek z Piešťan, najlepšími obrancami sú Peter König z Nitry a Martin Štrbák z Košíc, najlepšími útočníkmi ďalší „oceliar“ Marcel Haščák, z majstrovského Zvolena Lukáš Jurík a nestarnúci Skaličan Žigmund Pálffy.

Obrazom: Zlatý puk 2012

Zdeno Chára bude na galavečere 29. júna v bratislavskom hoteli Doubletree by Hilton v priamom televíznom prenose obhajovať aj prvenstvo v kategórii Najlepší obranca (Cena Róberta Švehlu), jeho konkurentmi sú Andrej Sekera a Ľubomír Višňovský.

V hlasovaní o najlepšiu trojicu trénerov (Cena Ladislava Horského) je minuloročný víťaz Vladimír Vůjtek dovedna s Rostislavom Čadom a Petrom Mikulom. Post najlepšieho rozhodcu (Cena Juraja Okoličányho) môže obhájiť Vladimír Baluška, v prvej trojke sa ocitol s Petrom Jonákom a Miroslavom Valachom.

Na ocenenie o najlepšieho hokejistu do 20 rokov (Cena Pavla Demitru) kandidujú Peter Cehlárik, Marko Daňo a Tomáš Mikúš, najlepším brankárom sa stane a Cenu Vladimíra Dzurillu získa jeden z trojice Július Hudáček, Jaroslav Janus a Rastislav Staňa.

O Cenu Jozefa Golonku pre najlepšieho útočníka bojujú finalisti Stanleyho pohára Michal Handzuš, Marián Hossa a hráč Floridy Tomáš Kopecký. V prípade víťazstva by Michal Handzuš získal túto cenu druhýkrát, Marián Hossa šiestykrát a Tomáš Kopecký premiérovo.

Kým v minulosti sa na záverečnom galavečere väčšinou rozrástla Sieň slávy slovenského hokeja (SSSH), v roku 2013 sa tak nestane. „Tento rok do Siene slávy nevstúpi nikto. Nechávame si to na budúci rok a vtedy chceme uviesť niektorú z našich legiend,“ prezradil Igor Nemeček.

Nominácie na Zlatý puk 2013 o najlepšieho hokejistu SR v sezóne 2012/2013:

Najlepší hokejista SR: Michal Handzuš, Marián Hossa, Zdeno Chára, Andrej Sekera, Ľubomír Višňovský

Najlepší hokejista SR do 20 rokov – Cena Pavla Demitru: Peter Cehlárik, Marko Daňo, Tomáš Mikúš

Najlepší brankár – Cena Vladimíra Dzurillu: Július Hudáček, Jaroslav Janus, Rastislav Staňa

Najlepší obranca – Cena Róberta Švehlu: Zdeno Chára, Andrej Sekera, Ľubomír Višňovský

Najlepší útočník – Cena Jozefa Golonku: Michal Handzuš, Marián Hossa, Tomáš Kopecký

Najlepší tréner – Cena Ladislava Horského: Rostislav Čada, Peter Mikula, Vladimír Vůjtek

Najlepší rozhodca – Cena Juraja Okoličányho: Vladimír Baluška, Peter Jonák, Miroslav Valach

All Stars Tipsport extraligy 2012/2013:

Tomáš Tomek (ŠHK 37 Piešťany) – Peter König (HK Nitra), Martin Štrbák – Marcel Haščák (obaja HC Košice), Lukáš Jurík (HKm Zvolen), Žigmund Pálffy (HK 36 Skalica)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej SekeraIgor NemečekJaroslav JanusJúlius HudáčekĽubomír VišňovskýMarcel HaščákMarián HossaMarko DaňoMartin ŠtrbákMichal HandzušMiroslav ValachPeter CehlárikPeter MikulaRastislav StaňaRostislav ČadaTomáš KopeckýVladimír BaluškaVladimír VůjtekZdeno CháraŽigmund Pálffy