O Paškovom trestnom oznámení rozhodne okresná prokuratúra

Paska
Predseda parlamentu Pavol Paška Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 16. februára (WEBNOVINY) – Trestné oznámenie Pavla Pašku, ktoré podal v novembri na generálnu prokuratúru za trestný čin ohovárania a krivého obvinenia, odstúpila generálna prokuratúra na krajskú prokuratúra a tá ho následne odstúpila začiatkom februára na Okresnú prokuratúru Bratislava I.

Agentúre SITA to potvrdil hovorca bratislavskej krajskej prokuratúry Michal Šúrek. Okresná prokuratúra v blízkej budúcnosti rozhodne o ďalšom postupe, dodal.

Na Medical Group SK nemal žiadny dosah

Paška podal na generálnej prokuratúre trestné oznámenie na europoslanca a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka, poslanca a predsedu OĽaNO Matoviča a poslanca a predsedu hnutia NOVA Lipšica. Lídrov opozičných strán žaluje pre ich výroky na jeho adresu v kauze nákupu predraženého CT prístroja piešťanskou nemocnicou.

Paška tvrdí, že za 13 rokov po jeho odchode z firmy Medical Group SK, ktorá tender na dodávku CT vyhrala, sa v tejto spoločnosti viackrát zmenili akcionári a na jej súčasnú činnosť nemá absolútne žiadny dosah.

Obrazom: Protest za odstúpenie Pavla Pašku

Paška odstúpil a vzdal sa poslaneckého mandátu

Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská a podpredsedníčka parlamentu a predsedníčka dozornej rady piešťanskej nemocnice Renáta Zmajkovičová po výzve premiéra Roberta Fica pre kauzu rezignovali na funkcie. Opozícia pre kauzu iniciovala mimoriadnu schôdzu parlamentu s cieľom odvolať premiéra Fica z funkcie, ktorá bola neúspešná.

Malá v pláne odvolať aj Pašku z funkcie predsedu parlamentu. Táto schôdza sa ale nekonala, keďže ju vládny Smer-SD zablokoval. Paška nakoniec nečakane sám odstúpil z funkcie predsedu parlamentu a vzdal sa aj poslaneckého mandátu. Odôvodnil to tým, že útoky pre kauzu piešťanského CT na jeho osobu postihli aj jeho rodinu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol PaškaRenáta ZmajkovičováZuzana Zvolenská