O peniaze zo zbierky Miss Slovensko možno žiadať do augusta

Predstavili finalistky Miss Slovensko 2012
Zľava: Finalistky súťaže krásy Miss Slovensko 2012, Kristína Krajčírová, Martina Cabanová, Júlia Kollárová, Jana Nagyová, Dominika Tóthová, Lenka Petrovičová, Valentína Semanová, Romana Boboková, Silvia Kimličková, Denisa Krajčovičová, Mária Frťalová a Miriam Mattová počas oficiálneho predstavenia finalistiek súťaže. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 25. júna (WEBNOVINY) – Produkčný dom Forza, finalistky Miss Slovensko 2012 a Nadácia TV JOJ vyzývajú centrá detskej onkológie z celého Slovenska a rodiny s detskými onkologickými pacientmi, ktoré sa ocitli v hmotnej núdzi, aby požiadali o finančný dar.

Hrubý výnos z charitatívnej zbierky finalistiek a esemeskového hlasovania o Miss Sympatia dosiahol 14 890 eur a je určený práve im.

Svoju žiadosť, ktorá má obsahovať zdôvodnenie, musia záujemcovia poslať na e-mailovú adresu nadacia@joj.sk alebo písomne na adresu Nadácia TV JOJ, Brečtanová 1, 831 01 Bratislava do 30. júla s heslom Miss Slovensko.

Tohtoročnú zbierku inicioval príbeh vicemiss Slovensko 2003 Miroslavy Halmi Luberdovej. Koncom minulého roka diagnostikovali jej ani nie dvojročnému synovi Riškovi leukémiu. Dnes obidvaja bojujú so všetkými nástrahami ťažkej liečby a keďže Mirka osobne spoznala mnoho problémov, ktorými musia malí pacienti a ich rodiny prejsť, rozhodla sa spojiť svoje meno s iniciatívou v rámci projektu Miss Slovensko a pomôcť tak rodinám, ktoré rovnaký boj zvádzajú každý deň.

Po prvý raz usporiadali finalistky Miss Slovensko 2012 spolu s predstaviteľmi Nadácie TV JOJ aj verejnú charitatívnu zbierku začiatkom apríla v rôznych mestách Slovenska. Symbolom sa stala minikorunka Miss Slovensko.

Počas nášho sústredenia v Chateau Foldváry sme sa všetky s Mirkou Luberdovou stretli a do konkrétnej akcie 4. apríla sme išli s veľkým nasadením,“ uviedla finalistka Miss Slovensko 2012 Dominika Tóthová, ktorej napokon prišlo aj najviac esemesiek v rámci hlasovania o Miss Sympatia.

Každému hlasujúcemu, aj tomu, ktorý neposlal esemesku mne, patrí vďaka, pretože podporil správnu vec,“ dodala tohtoročná Miss Sympatia. Informácie agentúre SITA poskytla Zuzana Čižmáriková z agentúry Forza.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom