O riešení nedostatku personálu v Národnom onkologickom ústave chcú rokovať tento týždeň

Národný onkologický ústav (NOÚ) v Bratislave.
Národný onkologický ústav (NOÚ) v Bratislave. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 3. apríla (WebNoviny.sk) – Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská sa v utorok stretla s vedením Národného onkologického ústavu (NOÚ), ako aj so zástupcami lekárov ústavu.

Ako informovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová, vzhľadom na voľno počas veľkonočných sviatkov a komplexnosť situácie deklarovali obe strany ochotu a záujem ešte do konca týždňa spoločne hľadať riešenie za rokovacím stolom. Podľa informácií, ktoré nedávno zverejnila TV Markíza, v ústave majú nedostatok personálu a predlžuje sa čakanie pacientov na operácie.

Ministerka Kalavská sa aj minulý týždeň stretla s vedením NOÚ. „Potom som si pozvala zástupcov kliník, primárov, prednostov, vrchné sestry k nám na ministerstvo, pretože som chcela počuť názor zdola aj názor zhora,“ povedala novinárom po minulotýždňovom rokovaní vlády.

Šéfka rezortu pripomenula, že pre ňu je a bude na prvom mieste pacient. „Som ochotná urobiť čokoľvek, aby tento ústav zostal špičkovým ústavom, aby sa tam poskytovala špičková zdravotná starostlivosť. Chcem tam stabilizovať všetkých špičkových lekárov,“ dodala ministerka s tým, že vykreovať prvotriedneho lekára trvá niekoľko rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea Kalavská
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRNOÚ Národný onkologický ústav