O semifinále Slovnaft Cupu zabojujú minuloroční finalisti

MŠK Žilina - MFK Košice 2:0
Sprava: Erik Pačinda z Košíc a Tomáš Hučko zo Žiliny počas zápasu 11. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MŠK Žilina a MFK Košice. Žilina, 21. september 2013. Foto: SITA/Milo Fabian

BRATISLAVA 26. septembra (WEBNOVINY) – Štvrtkový žreb štvrťfinále slovenskej pohárovej súťaže vo futbale Slovnaft Cupu zviedol dokopy aj obhajcu prvenstva ŠK Slovan Bratislava s neúspešným finalistom ostatného ročníka MŠK Žilina.

Výhodu domáceho prostredia v prvom meraní síl budú mať „šošoni“, odveta sa uskutoční na bratislavských Pasienkoch.

Ďalšie štvrťfinálové dvojice, v ktorých proti sebe nastúpia corgoňligisti, utvorili Spartak Trnava – MFK Ružomberok a FK Senica – FC ViOn Zlaté Moravce. Jediný zástupca druhej najvyššej slovenskej súťaže Tatran Prešov nastúpi vo východniarskom derby proti MFK Košice.

Štvrťfinále, ktoré sa na rozdiel od úvodných troch kôl už hrá už na dve stretnutia (pohárový systém doma – vonku, pozn.), je plánované v termínoch 22. – 23. 10. (prvé zápasy), resp. 5. – 6. 11. (odvety).

Semifinále sa uskutoční až na jar budúceho roka, a to predbežne v dňoch 8. 4. (prvé duely), resp. 15. 4. (odvety). Finále Slovnaft Cupu bude 1. mája 2014 v dosiaľ neurčenom dejisku.

Víťaz Slovnaft Cupu 2013/2014 sa kvalifikuje do predkola Európskej ligy UEFA 2014/2015.

Štvrťfinálové dvojice v slovenskej pohárovej futbalovej súťaži Slovnaft Cup:

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava

Spartak Trnava – MFK Ružomberok

1. FC Tatran Prešov (II. liga) – MFK Košice

FK Senica – FC ViOn Zlaté Moravce

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom