O sťažnosti Jozefa Čentéša rozhodne iný senát ústavného súdu

Kladivko
Foto: Ilustračné foto: openwalls.com

KOŠICE 19. decembra (WEBNOVINY) – O sťažnosti Jozefa Čentéša, ktorou namietal porušenie práva na prístup k voleným a iným verejným funkciám a ďalších práv postupom prezidenta SR Ivana Gašparoviča súvisiacim s jeho vymenovaním do funkcie generálneho prokurátora Slovenskej republiky bude rozhodovať senát v novom zložení.

V stredu o tom informovala hovorkyňa ústavného súdu Anna Pančurová.

O sťažnosti Jozefa Čentéša bude v zmysle Rozvrhu práce ÚS SR rozhodovať nový senát v zložení Rudolf Tkáčik – predseda, sudcovia Juraj Horváth, Sergej Kohut,“ informovala Pančurová.

Uviedla, že pôvodne o tejto sťažnosti rozhodoval III. senát v zložení Rudolf Tkáčik – predseda, sudcovia Ján Auxt a Ľubomír Dobrík. Ústavnému súdu 15. novembra doručili námietky predpojatosti sťažovateľa Jozefa Čentéša voči dvom sudcom III. senátu Jánovi Auxtovi a Ľubomírovi Dobríkovi.

O námietkach predpojatosti v zmysle rozvrhu práce rozhodol 14. decembra IV. senát ÚS SR v zložení Ľudmila Gajdošíková – predsedníčka senátu, sudcovia Ján Luby a Ladislav Orosz tak, že sudcovia Ľubomír Dobrík a Ján Auxt sú vylúčení z výkonu sudcovskej funkcie v konaní o Čentéšovej sťažnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan GašparovičJozef ČentéšJuraj Horváth
Firmy a inštitúcie Ústavný súd SR