O udalostiach v Kerčskom prielive sa objavujú nové informácie, Rusi útočili aj stíhačkami

Kerčský most
Kerčský most spájajúci polostrov Krym zabratý Ukrajine s ruským vnútrozemím. Foto: SITA/AP

KYJEV 29. novembra (WebNoviny.sk) – Aj štyri dni po udalostiach v Kerčskom prielive, kde zaútočila ruská armáda na tri lode ukrajinského námorníctva, sa o prípade objavujú stále nové informácie.

Ako vo štvrtok informoval zástupca riaditeľa ukrajinskej tajnej služby SBU Oleh Frolov, Rusi na Ukrajincov neútočili len po mori, ale aj zo vzduchu, kam proti nim vyslali stíhačku Su-30 a bojový vrtuľník Ka-52. Z týchto strojov na ukrajinské lode Rusi podľa Frolova zhodili štyri rakety. „Je zázrak, že ukrajinskí námorníci prežili,“ vyhlásil predstaviteľ SBU.

Pri útoku ruských síl na ukrajinské lode utrpeli zranenia traja Ukrajinci. Všetkých 24 ukrajinských námorníkov ruská armáda zatkla a zadržiava ich na Kryme. Ukrajina žiada o ich vydanie, to však Moskva odmieta.

Ukrajinským predstaviteľom zatiaľ nebol umožnený ani kontakt so zajatcami, preto všetky informácie o ich stave a o okolnostiach ich zadržiavania pochádzajú len od ruských predstaviteľov. Ukrajina tiež obvinila Moskvu, že zadržaných ukrajinských námorníkov núti rôznymi metódami k poskytovaniu falošných výpovedí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom