O umelom prerušení tehotenstva by mali rozhodnúť ženy v referende, povedal Jarjabek v parlamente

Dušan Jarjabek
Poslanec Dušan Jarjabek (Smer-SD). Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 29. mája (WebNoviny.sk) – Najčistejším riešením problematiky umelého prerušenia tehotenstva by podľa poslanca za Smer-SD Dušana Jarjabka bolo referendum, na ktorom by sa zúčastnili len ženy.

Povedal to v parlamente vo faktickej poznámke počas rozpravy k návrhu novely zákona o umelom prerušení tehotenstva, ktorý predložila Ľudová strana Naše Slovensko.

„Preto vás prosím, prestaňte predstierať, niektorí muži, pôrodné bolesti. Hovorím to s veľkou láskou k nám mužom,“ povedal Jarjabek s tým, že niektorí poslanci vstupujú do svedomia žien a pripravujú zákon týkajúci sa žien.

Ako dodal, k interrupciám má každý individuálny postoj a záleží od hodnotového rebríčka získaného na základe výchovy, práce, či spoločnosti, v ktorej človek žije.

Poslanci o tomto návrhu zákona rokujú už druhý deň, pričom prevažne diskutujú iba kotlebovci. V utorok bude rokovanie pokračovať bez prestávky. Hlasovať o návrhu budú poslanci až v júni, keďže ešte stále sú do rozpravy písomne prihlásení štyria poslanci. Potom sa môžu prihlásiť aj ústne a diskusia môže pokračovať niekoľko hodín.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan Jarjabek
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoSMER-SD