O vôňu hokejistov na šampionáte sa starajú štyria muži

Slováci v prestrelke zdolali Dánov, rozhodol Daňov nájazd
Slovenskí hokejisti po zápase základnej B-skupiny majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2015, v ktorom zdolali Dánsko 4:3 po samostatných nájazdoch. Ostrava, 2. máj 2015. Foto: SITA/Ján Viazanička

OSTRAVA 7. mája (WEBNOVINY) – V práčovni ostravskej ČEZ arény vyperú počas hokejových majstrovstiev sveta tony vecí. O čistotu dresov, ale aj ďalšej hokejovej bielizne sa v Ostrave starajú štyria muži, denne je deväť práčok a osem sušičiek pustených dvadsať hodín. Spotrebujú stovky kilogramov pracích práškov a litre aviváže.

Osem tímov, ktoré hrajú v Ostrave, má po každom tréningu i zápase všetky prepotené veci znova čisté a voňavé. Práčovňu počas majstrovstiev sveta majú pod palcom členovia realizačného tímu HC Vítkovice – kustód Petr Celerin, kondičný tréner Igor Horyl a maséri Filip Němec a Tomáš Bajgar.

„Od každého tímu dostaneme z každej akcie, teda tréningu alebo zápasu, 90 kg vecí. Keď má niekto predpoludním rozkorčuľovanie a večer zápas, je to 180 kg od jedného mužstva. Počas majstrovstiev sveta tu vyperieme pätnásť až sedemnásť ton,“ priblížil v rozhovore pre iDnes.cz Celerin. „Náš doterajší rekord je 690 uterákov za deň,“ dodal kustód Vítkovíc.

Obrazom: Slováci viedli nad Nórmi 2:0, ale nakoniec nezískali ani bod

Okrem dresov perú aj štulpne, ribaná a ďalšiu spodnú bielizeň hokejistov, oblečenie rozhodcov, ale aj maskotov šampionátu. Pri Slovincoch a Dánoch nepoužívajú aviváž, keďže hráči týchto tímov sú na ňu alergickí.

„V práčovni som robil už počas majstrovstiev sveta 2004. Vedel som, aké nás čakajú kvantá. Dá sa to trocha prirovnať k práci pri Vítkoviciach, ale sa to musí vynásobiť ôsmimi. Preto doma neperiem, práčku nemôžem ani vidieť,“ dodal pre iDnes.cz Celerin.

Súťažte s nami o dres a lístky na zápasy MS:

Za selfie na MS v hokeji 2015!

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom