Obama a Putin si vymenili pár slov na summite APEC

Vladimir Putin, Barack Obama
Ruský prezident Vladimir Putin s dosluhujúcim americkým prezidentom Barackom Obamom. Foto: SITA/AP

LIMA 21. novembra (WebNoviny.sk) – Americký prezident Barack Obama krátko hovoril s ruským kolegom Vladimirom Putinom. Hlavy štátov sa stretli v rámci summitu Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce (APEC) v Peru, napísala agentúra Reuters.

Nemenovaný predstaviteľ Bieleho domu uviedol, že Putin a Obama hovorili približne štyri minúty o Sýrii a Ukrajine. Obama podľa tohto nemenovaného zdroja vyzval Putina, aby si Rusko plnilo svoje záväzky vyplývajúce z minských dohôd. Vyzval ho tiež, aby šéfovia diplomacií oboch krajín pokračovali v spolupráci s ostatnými krajinami s cieľom zmierniť násilie a utrpenie v Sýrii.

Ruská tlačová agentúra TASS s odvolaním sa na vyhlásenie Putinovho hovorcu Dmitrija Peskova napísala, že lídri sa „pozdravili a vymenili si niekoľko slov“ pred začiatkom dnešného zasadnutia APEC v Lime.

Putin má v rámci peruánskeho summitu na programe bilaterálne rokovania s lídrami Číny, Japonska a Filipín. Dvojstranné rokovanie s Obamom ale ruský prezident nechystá napriek tomu, že Obama sa summitu APEC účastní naposledy, dodala agentúra AP.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack ObamaVladimir Putin