Obamovi verí aj Michael Jordan, podporí ho v kampani

Michael Jordan
Michael Jordan Foto: SITA/AP

WASHINGTON 8. augusta (WEBNOVINY) – Legendárny americký basketbalista Michael Jordan a iné bývalé hviezdy tohto športu za zapoja do kampane súčasného prezidenta USA Baracka Obamu o jeho znovuzvolenie.

Prvý afroamerický prezident USA chce účasťou basketbalových hviezd stiahnuť náskok jeho republikánskeho oponenta Mitta Romneyho v získavaní finančných prostriedkov na kampaň.

Obama v rámci podujatia „Obama Classic“ poskytne svojim fanúšikom možnosť zastrieľať si na kôš s Carmelom Anthonym, Patrickom Ewingom, Sheryl Swoopesovou, Kyriem Irvingom a Alonzom Mourningom.

Ľudia, ktorí si zakúpia tombolové žreby v hodnote troch dolárov, budú mať možnosť vyhrať večeru s prezidentom a Michaelom Jordanom.

Na získanie prostriedkov od fanúšikov už volebný tím Baracka Obamu využil viacero celebrít. So šéfom Bieleho domu už spolupracoval napríklad i herec George Clooney.

Obama v pondelok oznámil, že na prezidentskú kampaň vyzbieral 75 miliónov dolárov (60,3 milióna eur), Romney však už má na svojom konte o 25 miliónov dolárov (20,1 milióna eur) viac. Voľby, v ktorých sa rozhodne o Obamovom zotrvaní vo funkcii, sú na programe 6. novembra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack ObamaGeorge ClooneyMichael JordanMitt Romney