Obce a mestá môžu získať v súťaži vyradené autá od ÚVO, stačí podať písomnú žiadosť s dôvodom

Miroslav Hlivák
Miroslav Hlivák

BRATISLAVA 25. augusta (WebNoviny.sk) – Tri osobné autá môžu získať samosprávy v súťaži, ktorú pripravil Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) v spolupráci so Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS). Ide o tri osobné motorové vozidlá, ktoré slúžili vo vozovom parku ÚVO, a ktoré úrad už vyradil. Autá sú pojazdné a nevyžadujú si žiadne opravy. Po obnove vozového parku ÚVO sa stali prebytočnými.

„Keďže autá sú v takom technickom stave, že ešte môžu poslúžiť a keďže nám záleží na tom, aby sa štátny majetok využil čo najefektívnejšie, napadlo nám, že ich ponúkneme obciam, mestám a ich organizáciám,“uviedol predseda ÚVO Miroslav Hlivák.

Hlivák vysvetlil, že samosprávy musia o tieto autá prejaviť písomne záujem a uviesť, prečo ich chcú získať. Komisia potom,na základe týchto dôvodov vyberie tri obce alebo mestá, ktoré automobily získajú.

„Oceňujem tento prístup Úradu pre verejné obstarávania. Myslím si, že táto ponuka bude pre mnohé samosprávy zaujímavá, nakoľko obciam a mestám, prípadne ich organizáciám môžu ponúknuté autá pomôcť,“konštatoval predseda Združenia miest a obcí Slovenska Michal Sýkora. Ponuka ÚVO by sa podľa neho mohla stať inšpiráciou aj pre iné ústredné orgány štátnej správy, ktoré by pri obnove svojho vozového parku mohli v budúcnosti postupovať rovnako.

Obce, mestá a ich organizácie môžu nahlasovať svoj záujem o vozidlá do konca septembra, tna mailovej adrese: auto@zmos.sk. O nových majiteľoch automobilov rozhodne komisia zložená zo zástupcov ÚVO a ZMOS, ktorá pri výbere zohľadní všetky aspekty uvedené v žiadostiach.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal SýkoraMiroslav Hlivák
Firmy a inštitúcie ÚVO Úrad pre verejné obstarávanie