Obce Nitrianskeho kraja, kde vyhral v prvom kole Kotleba alebo Harabin, volili Šefčoviča

Štefan Harabin, Marian Kotleba, Maroš Šefčovič
Zľava: Štefan Harabin, Marian Kotleba a Maroš Šefčovič. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.

NITRA 1. apríla (WebNoviny.sk) – V Nitrianskom samosprávnom kraji zvíťazila v druhom kole prezidentských volieb Zuzana Čaputová, ktorú podporilo 58,07 percenta voličov.

Maroš Šefčovič získal 41,93 percenta hlasov. Čaputová triumfovala v okresoch Nitra, Šaľa, Levice, Nové Zámky, Komárno, Šefčovič si pripísal prvenstvo v okresoch Topoľčany a Zlaté Moravce.

Obce, kde triumfoval Šefčovič

V obciach Nitrianskeho kraja, v ktorých získal v prvom kole prezidentských volieb najviac hlasov Marian Kotleba alebo Štefan Harabin, vyhral v druhom kole Maroš Šefčovič.

V Svätoplukove v okrese Nitra, kde dali obyvatelia najviac hlasov v prvom kole Kotlebovi, získal teraz Šefčovič 56,69 percenta hlasov a Čaputová 43,30 percenta.

Obdobná situácia nastala aj v Lužanoch v okrese Topoľčany. Obyvatelia Práznoviec, Mudroňova, Jabloňoviec a obce Hontianske Trsťany volili v prvom kole najmä Štefana Harabina, teraz chceli za prezidenta Šefčoviča.

Volebná účasť v Nitrianskom kraji

Zuzana Čaputová získala v Nitrianskom kraji 121 499 hlasov a Maroš Šefčovič 87 702. Volebná účasť dosiahla 37,44 percenta. Najvyšší percentuálny výsledok mala Čaputová v okrese Komárno, kde ju podporilo 72,94 percenta voličov. Šefčovič tu získal 27,05 percenta hlasov.

V komárňanskom obvode však bola zároveň najnižšia volebná účasť v kraji, dosiahla 24,44 percenta. Vysokú podporu mala Čaputová aj v okrese Šaľa, kde ju volilo 70,96 percenta oprávnených voličov. V okrese Levice získala 61,56 percenta, v okrese Nové Zámky 59,76 percenta a v okrese Nitra 56,70 percenta hlasov.

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU

PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU: VÝSLEDKY PREZIDENTSKÝCH VOLIEB

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marian KotlebaMaroš ŠefčovičŠtefan HarabinZuzana Čaputová