Obchodovanie s africkými migrantmi označil prezident Macron ako zločin proti ľudskosti

Macron
Francúzsky prezident Emmanuel Macron. Foto: SITA/AP

ATÉNY 23. novembra (WebNoviny.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron odsúdil obchodovanie s africkými migrantmi v Líbyi a označil ho za „zločin proti ľudskosti“.

Obchodovanie s migrantmi v africkej krajine odhalila nedávno zverejnená reportáž televízie CNN. Macron v stredu uviedol, že zverejnené skutočnosti „rozhodne spadajú do kategórie obchodovania s ľuďmi“.

Reportáž, minulý týždeň odvysielaná americkou spravodajskou televíziou CNN, dokumentuje obchodovanie s africkými mužmi. Túto skutočnosť okamžite odsúdil generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres, pričom vyzval na vyšetrenie záležitosti.

Macron v tejto súvislosti vyjadril nádej, že debata na pôde Bezpečnostnej rady OSN, ktorú Francúzsko iniciovalo, povedie „ku konkrétnym krokom a rezolúciám“.

Francúzsky minister zahraničia Jean-Yves Le Drian v stredu v parlamente povedal, že líbyjské úrady sa rozhodli obchodovanie s migrantmi vyšetriť. Varoval však, že ak vo veci nedosiahnu pokrok, „budeme musieť spustiť proces medzinárodných sankcií“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe António GuterresEmmanuel MacronJean-Yves Le Drian