Obedy zadarmo je populizmus a kupovanie voličov, kriticky reagoval Gröhling na návrh Smeru

Branislav Grohling
Tímlíder strany Sloboda a Solidarita pre školstvo Branislav Gröhling. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 4. september (WebNoviny.sk) – Obedy zadarmo sú typický populistický krok a kupovanie si voličov v podaní strany Smer-SD, uviedol v reakcii na návrh strany Smer-SDposlanec NR SR a tímlíder strany Sloboda a Solidarita (SaS) pre školstvo Branislav Gröhling.

„Dobre fungujúca vláda má vytvoriť taký systém, aby ľudia neboli odkázaní na rôzne nekoncepčné almužny od štátu. Obedy zadarmo navyše nie sú v školstve prioritou číslo jeden, dva, ani tri. Sociálne stravovanie dnes využíva asi 10 percent žiakov z tých, ktorým chce Smer-SD preplatiť obedy zadarmo. Väčšina žiakov a rodičov obedy zadarmo nepotrebuje. Potrebujú však kvalitné učebnice, dobre vybavené školy a dobré vzdelanie pre svoje deti. Na to by táto vláda musela mať skutočný záujem a plán, ako školstvo skvalitňovať a nie iba kupovať si hlasy voličov,“ povedal Gröhling.

Ako ďalej uviedol, paradoxné je, že obedy zadarmo predstavuje vedenie strany Smer-SD a nie ministerka školstva z SNS Martina Lubyová, ktorá má zodpovednosť za riadenie rezortu školstva. Agentúru SITA informovala vedúca Komunikačného oddelenia a hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.

Obedy zadarmo v školách budú štát stáť ročne asi 117 miliónov eur. Povedal to na utorňajšej tlačovej besede predseda strany Smer-SD Robert Fico s tým, že poslanci za Smer-SD predložia do Národnej rady SR novelu zákona, aby deti, ktoré sú v poslednom ročníku materských škôl a žiaci základných škôl mali od začiatku budúceho roka obedy zadarmo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav GröhlingKatarína SvrčekováMartina LubyováRobert Fico
Firmy a inštitúcie SMER-SD