Obľúbená značka celebrít oslavuje 24. výročie

Badgley Mischka
Fotografia od Annie Leibovitz, ktorá vyšla v septembri 1996 v časopise Vogue Foto: www.facebook.com/BadgleyMischka

BRATISLAVA 9. augusta (WEBNOVINY) – V roku 1988 James Mischka a Mark Badgley položili nielen základy nového módneho impéria, ale i fantázie, vďaka ktorej sa z každej ženy stane aspoň na chvíľu princezná, bez ohľadu na to v akej “tekvici“ na bál pricestovala.

Badgley Mischka
Foto: www.fashionwindows.net

Ich kolekcie zamerané výhradne na spoločenské šaty dýchajú často sofistikovanosťou starého Hollywoodu.

Nikdy pritom nechýba element zaujímavej siluety či luxusného detailu.

Ostatná resort kolekcia na rok 2013 je dokonalým synonymom takéhoto glamúru a elegancie.

S Veľkým Gatsbym, Miou Farrow a Carey Mulligan v mysli navrhlo kreatívne duo návrhárov šaty s nádherne vypracovanými prvkami na inak jednoduchých strihoch.

Vytvorili tak šaty pre ženu chystajúcu sa či už na romantickú večeru vo dvojici alebo na večierok na jachte. Pre ženu dokonalú v každom smere.

Obrazom: Kolekcia resort 2013 značky Badgley Mischka

Partnerov nielen v biznise, ale i v reálnom živote, spája spoločná synergia, zmysel pre krásno a vycibrené oko pre detail.

Sex v meste_nevesta Kristin Davis
Foto: living.msn.com
Červený koberec 69. ročníka cien Zlatý glóbus
Foto: SITA/AP Photo/Matt Sayles

Do ich portfólia dnes patrí vlastná rada vôní, topánok, slnečných okuliarov a kabeliek, navrhujú tiež kolekcie svadobných šiat.

Od roku 2009 majú aj cenovo dostupnejšiu značku Mark+James.

Modely Badgley Mischka sa často objavujú na obálkach prestížnych módnych časopisov.

Medzi tváre značky patrili istý čas aj Mary-Kate a Ashley Olsen, Sharon Stone a Teri Hatcher.

Čo sa celebritných zákazníčok týka, je ich viac než dosť: Oprah Winfrey, Madonna, Catherine Zeta-Jones, Jennifer Lopez, Jennifer Garner, Julia Roberts, Kate Winslet, Taylor Swift, Sarah Jessica Parker, Carrie Underwood, Helen Mirren, Queen Latifah a mnoho ďalších.

Will Smith a Jada Pinkett Smith mali na sebe Badgley Mischka v deň svojej svadby, rovnako i Jenna a Barbara Bushové počas inaugurácie svojho otca, Georgea Busha, za amerického prezidenta.

Nuž a kto by mohol zabudnúť na svadobné šaty Kristin Davis aka Charlotte York zo seriálu Sex v meste (1998 – 2004) v deň, keď si brala Harryho Goldenblatta?

Medzi najpamätnejšie červeno-kobercové momenty určite patria Winona Ryder na Oscaroch v roku 1996, Jennifer Lopez v roku 1999 a Kate Winslet v roku 2005.

Jordin Sparks bola oblečená v značke Badgley Mischka, keď zvíťazila v súťaži American Idol.

Priam kráľovsky vyzerala v tmavomodrej róbe s vykladaným opaskom tento rok na Zlatých Glóbusoch v tom čase 66-ročná anglická herečka Helen Mirren.

Obrazom: Kolekcia značky Badgley Mischka na jeseň 2012

Príspevok napísala popredná módna konzultantka Barbora Dudinská pôsobiaca v Toronte. Pôvodom Slovenka čitateľom portálu WEBNOVINY.sk prostredníctvom reportáží približuje najvýznamnejšie spoločenské podujatia vo svete súvisiace s módou a módnymi trendmi. Aktuálne novinky zo sveta módy prináša aj na jej oficiálnej webovej stránke http://www.barboradudinska.com/ .

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Carrie UnderwoodCatherine Zeta-JonesHelen MirrenJennifer GarnerJennifer LopezJulia RobertsKate WinsletOprah WinfreySarah Jessica ParkerSharon StoneTaylor SwiftWill Smith